Hamas’ın saldırısında en az 22 kişi öldü

İsrail’in acil yardım servisi, sabah saatlerinde abluka altındaki Gazze Şeridi’nden başlatılan saldırılarda en az 22 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

KRONOS 07 Ekim 2023 DÜNYA

İsrailin karşı saldırısı da Filistin kentlerini vurdu... Hamasın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsraile karşı "Aksa Tufanı" isimli bir operasyon başlattı. Üst düzey bir Hamas yetkilisi operasyonun ilk aşamasında 5 bine yakın roket fırlatıldığını söyledi. (© Omar Ashtawy/APA Images via ZUMA Press Wire)

İsrail acil yardım servisi Kızıl Davut Yıldızı kuruluşunun açıklamasına göre, sabah saatlerinde abluka altındaki Gazze Şeridi’nden İsrail’e yönelik başlatılan saldırılarda en az 22 kişi hayatını kaybetti.

İsrail ordusundan yapılan açıklamaya göre, Gazze Şeridi’ndeki Filistinli gruplar, birçok noktadan İsrail’e doğru onlarca roket attı. Söz konusu roketlerden bazıları, İsrail ordusuna ait “Demir Kubbe” hava savunma sistemlerince imha edildi. İsrail ordusu, İsrail’in orta kesimleri ile Tel Aviv bölgesindeki siren sistemlerinin aktif hale getirildiğini duyurdu.

Ordu, Gazze sınırı yakınlarındaki yerleşimcilerden güvenlik tehlikesi nedeniyle evlerinden çıkmamalarını istedi. İsrail medyası da Tel Aviv’in de aralarında bulunduğu birçok bölgede siren seslerinin duyulduğunu aktardı. İsrail basınına göre atılan roketlerden bazıları Askalan (Aşkelon), Usdud (Aşdod) kentlerine isabet etti.

EĞİTİME ARA VERİLDİ

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Eğitim ve Öğretim Bakanlığından yapılan açıklamada da Gazze Şeridi’ndeki tüm okullarda ikinci bir duyuruya kadar eğitime ara verildiği duyuruldu. İsrail acil yardım servisi Kızıl Davut Yıldızı (Magen David Adom), sabah saatlerinde abluka altındaki Gazze Şeridi’nden İsrail’e yönelik başlatılan saldırılarda en az 22 kişinin öldüğünü ve yüzlercesinin yaralandığını söyledi.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com