Hastane duyurdu: Pele’nin kanseri ilerledi

Futbolun yaşayan en büyük efsanelerinden Pele'nin tedavi gördüğü hastane, eski oyuncunun yakalandığı kanserin ilerlediğini duyurdu.

KRONOS 22 Aralık 2022 SPOR

Brezilyalı eski futbolcu Pele’nin kanser tedavisi gördüğü hastane, 82 yaşındaki futbol efsanesinin hastalığının ilerlediğini açıkladı. Pele, üç haftadan uzun bir süredir hastanede tedavi altında tutuluyor.

BBC Türkçe’nin aktardığı habere göre; São Paulo’da bulunan The Hospital Israelita Albert Einstein, Pele’nin kanser hastalığının ilerleme gösterdiğini, böbrek ve kalp bozuklukları nedeniyle daha fazla bakıma ihtiyaç duyduğunu duyurdu. Eylül 2021’de kalın bağırsağından bir tümör alınan Pele, o tarihten bu yana düzenli bir tedavi görüyordu.

KIZI: NOEL’DE EVDE OLMAYACAK 

Pele’nin kızı Kely Nascimento, Instagram hesabındaki paylaşımında, bu yıl Noel’de evde olamayacaklarını yazdı:
“Doktorlarla beraber yaptığımız değerlendirmenin ardından, burada kalmanın daha iyi olacağına karar verdik.”
Hastane, ilk olarak Pele’nin “solunum yolu enfeksiyonu tedavisine iyi yanıt verdiğini” söylemiş ve “kemoterapi tedavisinin yeniden değerlendirildiğini” eklemişti.

FUTBOL EFSANESİ 

Milli formayla 1958, 1962 ve 1970 yıllarında Dünya Kupası’nı kaldıran Pele, çıktığı 92 maçta 77 gol atarak ülkesinin en skorer milli futbolcusu durumunda. Pele, üç kez dünya kupasını kaldırmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com