Hatimoğulları’ndan Erdoğan’a: Hadi oradan…

DEM Parti Eş Genel Başkanı Hatimoğulları, Erdoğan’ın, "Kürt kardeşlerimizin toparlanıp, iradeleri üzerindeki ipotekleri parçalayıp atmasını bekliyoruz" sözlerine, “Hadi oradan Erdoğan...'' diye cevap verdi. Hatimoğulları, Kürt halkının onurlu bir barış için mücadele ettiğine dikkat çekti.

KRONOS 28 Mart 2024 GÜNDEM

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, partisinin Silopi’deki mitinginde halka seslendi. Hatimoğlları konuşmasında ”Bütün Türkiye’yi saraydan tıpkı bir padişahlık sistemi gibi yönetmek istediler ve biz buna karşı çıktık. Demokrasi dedik. Milyonlarca Kürt’ün iradesine kayyım atamak ipotek değil de nedir?” diye sordu.

‘KÜRT HALKI, ONURLU BİR BARIŞ İÇİN MÜCADELE EDİYOR’ 

Kürt halkının onurlu bir barış için mücadele ettiğinine dikkat çeken Hatimoğulları, şunları kaydetti: ”Bunlarda sınır tanımayan Kürt düşmanlığı had safhada devam ediyor. Bu sınırdan bir kez daha diyoruz ki savaşa geçit vermeyeceğiz. Bizler onurlu bir barış için mücadele ettik. Kürt halkı onurlu bir barış için mücadele ediyor. Az mı bedel ödediniz halkımız, az mı gözyaşı döküldü bu topraklarda. Artık yeter diyoruz, barış diyoruz.”

‘AKP’NİN BİTMEYEN BİZANS OYUNLARI DEVAM EDİYOR’ 

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ”Kürdistan’ın dört bir yanında AKP’nin bu bitmeyen Bizans oyunları devam ediyor. AKP’nin hileyle, hurdayla seçim kazanma faaliyetleri devam ediyor ama bizler bu kez hırsızların hepsini suçüstü yakalayacağız. Şırnak merkez başta olmak üzere, Şırnak’ın birçok belediyesine bunların kayyım seçmen gönderdiklerini biliyoruz, bu kayyım seçmenlerin çoğu asker ve polisten oluşuyor”

Tülay Hatimoğulları Erdoğan’a ”Buradan bir kez daha diyoruz ki savaşa geçit vermeyeceğiz’ diye seslendi.


‘KÜRTLERİN İRADESİNE KAYYIM ATAMAK İPOTEK DEĞİL DE NEDİR?’

Yine Erdoğan aynı mitingde şöyle konuşmuş. DEM Parti halkın iradesine ‘ipotek’ koyuyormuş. Hadi oradan Erdoğan. DEM Parti halkları özgürleştiren DEM Parti şu güzelim ağacı ile köklerini Anadolu ve Mezopotamya topraklarından devrimcilerden yurtseverlerin mücadelesinden almış bir partidir.

DEM Parti 72 milletten herkese aynı nazardan bakan bir partidir. Bizler kimsenin iradesine ipotek koymayız. Bizde adalet, özgürlük, eşitlik var. ama AKP’de ne var? Tek adam rejimi var. Bütün Türkiye’yi bir tek adam mahkum etmek istediler. Bütün Türkiye’yi saraydan tıpkı bir padişahlık sistemi gibi yönetmek istediler ve biz buna karşı çıktık. Demokrasi dedik. Milyonlarca Kürt’ün iradesine kayyım atamak ipotek değil de nedir ” diye seslendi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com