Hattat Holding, termik santrale karşı çıkan Amasra Belediye Başkanı’na 1 milyon liralık dava açtı

Hattat Holding, Amasra Belediye Başkanı'nın termik santrale karşı çıkan mektupları gerekçe göstererek, holding itibarının zedelendiği gerekçesiyle dava açtı.

KRONOS 05 Mayıs 2021 GÜNDEM

Hattat Holding, Amasra Belediyesi ile Belediye Başkanı Recai Çakır hakkında bölgeye yapılacak termik santrala yatırım yapmayı planlayan Çinli şirketlere yazdıkları mektup nedeniyle 1 milyon liralık tazminat davası açtı. Belediyeden “Termik santrala hayır diyerek sürecin tarafı ve takipçisi olmaya devam edeceğiz” açıklaması yapıldı.

Hattat Holding’in avukatı, İstanbul 2. Asliye Hukuk Mahkemesi Hâkimliği’ne verdiği dilekçede şirketin itibarının zedelendiğini belirterek, müvekkilinin saldırıya uğradığını ve huzura kavuşması için eylemlerin devam etmemesi gerektiğini belirtti.


 

Avukat, ”Müvekkilimin uğramış olduğu manevi zararın her ne kadar karşılığı olmasa da 1 milyon liralık manevi tazminatın haksız fiil tarihinden itibaren faiziyle birlikte tahsiline karar verilmesini talep ederim” diye yazdı.

BAŞKAN: PARA KAZANMA SEVDASINA KARŞI ÇIKACAĞIZ

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre, Başkan Recai Çakır’ın avukatı ise Hattat Holding’in dilekçesine karşı yazdığı cevap dilekçesinde iddiaları reddederek itibarın zedelenmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti.

Söz konusu santral projesinin Amasra halkını zehirleyeceği belirtilen dilekçede davanın reddedilmesi istendi. Dilekçede, şu ifadelere yer verildi:

“Davacıların zehirli termik santral yoluyla para kazanma sevdasına karşı çıkılmaya devam edilecektir. Davacılar Amasra ve Bartın halkının termik santral mücadelesi ile üzülmeye devam edeceklerdir. Davacıların idarelerce korunup kollanmasının önünde hukuk ile durmaya devam edilecektir.”

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com