HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen tutuklandı

Muğla'da 'kişisel verilerin hukuka aykırı ele geçirilmesi' ve 'basit yaralama' suçlarından 9 yıl kesinleşmiş cezası bulunan 'Panter' lakaplı Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen tutuklandı.

KRONOS 06 Ocak 2023 Genel

İki suçtan kesinleşmiş 9 yıl hapis cezası bulunan, ‘Panter’ lakaplı Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen (58) tutuklandı.

Muğla’da, Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, aranan şüphelilere yönelik çalışma başlattı.

Ekipler, ‘kişisel verilerin hukuka aykırı ele geçirilmesi’ ve ‘basit yaralama’ suçlarından hakkında 9 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan ‘Panter’ lakaplı, Muğla HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen’i emniyete çağırdı.

Gözaltına alınan ve işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Dağdelen, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

 


 

TÜRKAN DAĞDELEN KİM?

1965 yılında ,Ortaca İlçesi’ne bağlı küçük bir köyde doğdu. Çocukluğu hastalık, çeşitli zorluklar, yokluk ve sefalet içinde geçti. İlerleyen yıllarda babası Almanya’ya işçi gitti ve tüm aileyi yanına almaya karar verdi. 1976 yılında İzmir’den kalkan uçak onu yeni ufuklara ve maceralara götürmüştü. 1988 yılında Bulgaristan’da geçirdikleri trafik kazasında annesini kaybetti.  1994 yılında , Dalaman Hava Limanında çalıştı ,ancak bir sezon dayanabildi. Özel bir hava yoluna uçucu hostes olarak alındı. Yeni işine başlamayı beklerken ,üç aylığına gittiği İngiltere den ,bir daha geri dönmedi. 2000 -2005 yılları arası sayısız ülke dolaştı. Maldiv’lerdeki tsunami felaketinden son anda kurtuldu. Hindistan’a tatil için gittiğinde ,tüm tatilini sokak hayvanlarına harcadı. Kaldığı lüks otele sadece yıkanmak için uğradı. Yıllar sonra hayalindeki küçük, ama sevimli restoranını açmak üzere Ortaca’ya döndü. Tüm zorluklara , olumsuzluklara ve engellemelere rağmen,yok pahasına sattığı ,portakal bahçesinin parası ile HAYDOS Bakım evini kurdu.

 

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com