‘Hayır standı’nda, isteyen ihtiyacı olanı ücretsiz alıyor

KRONOS 10 Nisan 2020 GÜNDEM

ANKARA – Ankara’da hayırsever vatandaşların maddi durumu iyi olmayanlarla dayanışmak için ayırdığı ücretsiz meyve sebze poşetleri, Yenimahalle Belediyesi tarafından bir stand kurularak bir araya getirildi. Standa gelen vatandaşlar, almak istediklerini ücretsiz olarak alabiliyor. Bağış yapmak isteyenler de satın aldıkları ürünleri bırakabiliyor.

Başkan Fethi Yaşar’ın duyarlı davranışına seyirci kalmayan pazar esnafı da gönüllerinden kopan miktarlarda hayır standına destek sağlayınca Şentepeli ihtiyaç sahipleri de ceplerinden para çıkmadan evlerine sebze, meyve götürebilmenin mutluluğunu yaşadı.

Korona virüs salgını Türkiye genelinde olduğu gibi Yenimahalle’de de en güzel dayanışma görüntülerine sahne oluyor. Yenimahalle’de belediyenin hayırseverlere yaptığı çağrı ile başlayan bakkalların borç defteri kapatma işlemleri sürerken, Pazar yerlerinde de ihtiyaç sahipleri için çalışma başlatıldı. Hayır standı projesinin ilk uygulaması Şentepe’de vatandaşları memnun etti. Birer ikişer kiloluk poşetlenmiş mis gibi sebze ve meyveler Pazar yerindeki hayır standında yerini alırken, ekonomik durumu olmayan ilçe sakinlerine ihtiyaçları ölçüsünde ürünler zabıta ekipleri aracılığı ile teslim edildi.

“Allah herkesten razı olsun”

‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’ Hadis-i Şerifi’ni sık sık hatırlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Çok sıkıntılı günlerden geçiyoruz. İş yerlerinin kapandığı, hemşerilerimizin işsiz kaldığı bu günlerde, birbirimize her zamankinden çok ihtiyacımız var. Bugün pazarda yaptığımız çalışma sadece maddi destek de değil üstelik. Ekonomik zorluk çeken yurttaşlarımıza yalnız olmadıklarını hep birlikte hissettirmeliyiz. Onların yüzlerini biraz olsun güldürebilirsek ne mutlu bize. Bu noktada bize destek veren Pazar esnafımızdan da Allah razı olsun” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com