Hayvan barınağındaki vahşet için 4 yıla kadar hapis talebi

Konya'da hayvan barınağında bir köpeğin kürekle öldürüldüğü vahşete ilişkin tutuklanan iki kişi hakkında "hayvanı kasten öldürme" suçundan 4 yıla kadar hapis cezası istendi.

KRONOS 13 Aralık 2022 GÜNDEM

Türkiye’de “örnek” olarak gösterilen Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanlara uygulanan vahşete ilişkin istenen cezalar belli oldu.

Köpeğe kürekle vurarak ölümüne neden olan barınak çalışanları Murat Bacak ve köpeği sürükleyerek götüren Sefa Çakmak hakkında “Bir ev hayvanına veya evcil hayvanı kasten öldürme” suçundan 6 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ortaya çıkan görüntüler tüm Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

İKİ KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Görüntülere gelen tepkilerin ardından Murat Bacak ve Sefa Çakmak, “bir ev hayvanına veya evcil hayvana işkence etme” suçundan tutuklanmıştı.


 

Murat Bacak ve Sefa Çakmak hakkında “Bir ev hayvanına veya evcil hayvanı kasten öldürme” suçundan 6 aydan 4 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com