HDP Bahçelievler saldırganının ilk ifadesi: Kafayı çekip bastım

HDP'nin Bahçelievler binasına girerek bıçaklı saldırıda bulunan zanlının ifadeleri ortaya çıktı. Zanlının 'Bana sosyal medyada hakaret ettiler. Bende kafayı çektim, gittim bastım.' dediği ileri sürüldü.

KRONOS 03 Ocak 2022 GÜNDEM

HDP Bahçelievler binasına giren silahlı ve bıçaklı saldırgan Muhammed Eren Sütçü, bugün hakim karşısına çıkacak. Zanlının gözaltına alındığında polise söyledikleri ortaya çıktı. Zanlının ‘bana sosyal medyada hakaret ettiler. Bende kafayı çektim, gittim bastım’ şeklinde konuştuğu ileri sürüldü.

OLAYIN DETAYLARI BELLİ OLDU

Muhammed Eren Sütçü, 28 Aralık Salı günü saat 13.00 sıralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi olacağını söyleyerek ilçe binasına girdi. Önce lavaboyu kullanmak istediğini söyleyen Sütçü, bir süre bekledikten sonra çıktı. HDP’ye üye olmak istediğini söyledi, parti ile ilgili sorular sormaya başladı.

Duvar’ın aktardığına göre daha sonra kendisine çay ikram eden Ramazan Dişarı’nın üzerine sıcak çayı döken Sütçü, belindeki silahı çıkarıp İsmail Güney’e doğrulttu. Cebindeki bıçağı ise Aziz Işık’ın boynuna dayadı. Güney’in kapıya doğru kaçması sırasında Sütçü defalarca Güney’e ateş etmeye çalıştı ancak silah ateşlenmedi. Bu sırada Sütçü’ye müdahale eden Dişarı ve Işık, silahı ve bıçağı Sütçü’nün elinden almayı başardı. Çıkan arbedede Işık ve Dişarı hafif yaralandı. Daha sonra kaçmaya çalışan Sütçü, merdivenlerden yuvarlanarak yaralandı. Sütçü sokağın başında yer alan ve fırında çalışan akrabasının yanına sığındı.

 HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Fırının sahibi ise kendilerinin saldırganı tanımadığını, fırında 20 yıldır çalışan birinin akrabası olduğunu, bu yüzden onun da saldırıdan sonra izne çıktığı notunu HDP ilçe binasına gönderdi.
Sütçü, polis tarafından olay yerinden alınarak Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. İfadesi tamamlanan Muhammed Eren Sütçü cumartesi hakim karşısına çıkacaktı ancak son anda pazartesiye ertelendiği öğrenildi.

‘VALİLİK, İNCELEME OLMADAN AÇIKLAMA YAPTI’

HDP Bahçelievler İlçe Eş Başkanı Mehmet Kuzu, tabancalardan birinin kurusıkı, birinin ise gerçek silah olduğunu öğrendiklerini söyledi. Emniyetin Sütçü ile ilgili kendilerine bilgi vermediğini belirten Kuzu,“Polisler burada inceleme yapmadan valilik kurusıkı açıklaması yaptı. Kurusıkı değilse de değiştirmişledir. Burada planlı bir şey vardı. İki silah vardı. Biri beyaz metal, biri siyah. Beyaz metal olan kurusıkıydı. Ama siyah olan gerçekti. Dün mahkemeye çıkacak, saldırıya uğrayanlar hazır olsun diye bilgi geldi.” dedi.


 

Kuzu, “Sonra pazartesiye ertelendi. Sadece ismi belli, bize bunun dışında herhangi bir bilgi verilmedi. İlçe binamıza gelirken Sivaslı olduğunu söylemiş. Buradaki ilk ifadesinde polis neden saldırdın diye sorunca, ‘bana sosyal medyada hakaret ettiler. Bende kafayı çektim, gittim bastım’ şeklinde olmuş polisteki ilk ifadesi bu olmuş. Ama buraya gelirken ifadesindeki gibi alkollü değildi. Olayı sarhoşun, serserinin tekidir demeye getiriyorlar. Kimse öyle kolay kolay iki silah koca bir bıçakla buraya gelmez. Yönlendirme ifade çıkacağını bekliyoruz. Polisler bize ‘serserinin bir zaten’ dediler.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com