HDP Eş Genel Başkanları CHP’yi ziyaret etti: Geçiş dönemini konuştuk

HDP Eş Genel Başkanları Buldan ve Sancar ile CHP Genel Merkezi'nde görüşen Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin birliğe ihtiyacı var, beraber olmaya ihtiyacı var, kucaklaşmaya ihtiyacı var, helalleşmeye ihtiyacı var. Kavgalardan çok çektik. Bir araya gelmeliyiz, oturmalıyız ve konuşmalıyız.” dedi.

KRONOS 28 Aralık 2021 GÜNDEM

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu partisinin genel merkezinde ziyaret etti.

Ziyaretten sonra soru alınmayan basın toplantısında Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin birliğe ihtiyacı var, beraber olmaya ihtiyacı var, kucaklaşmaya ihtiyacı var, helalleşmeye ihtiyacı var. Kavgalardan çok çektik. Bir araya gelmeliyiz, oturmalıyız ve konuşmalıyız.” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN GEÇİŞ DÖNEMİNDE YAPMASI GEREKENLERİ KONUŞTUK’

HDP Eş Genel Başkanı Buldan ise parti ziyaretlerinin sona erdiğini belirterek, “Türkiye’nin acil çözülmesi gereken konuları belidir. Muhalefet partileri olarak bu konuları nasıl çözebileceğimizi ve Türkiye’nin bu geçiş döneminde yapması gerekenleri konuştuk.” şeklinde konuştu.

‘ROBOSKİ’NİN GERÇEK FAİLLERİ YARGILANMADI’

Türkiye’nin çoklu krizleri yaşadığını; ekonomik, sosyali siyasal krizler başta olmak üzere adalet ve hukuk konusunda da kriz yaşandığını belirten Buldan, “Bugün aynı zamanda Roboski Katliamı’nın 10 yıl dönümü. Roboski Katliamı’nın gerçek failleri ortaya çıkmadı ve yargılanmadı. Emine Şenyaşar’ın bir adalet arayışı var, aylardır sürüyor.” diyerek şunları söyledi: “Bütün bu meseleleri çözmek üzere Türkiye’nin yeni bir anlayışa ve yönetime ihtiyacı var. Bu da bir erken seçim kararıyla Türkiye’nin gündemine gelecektir. Diğer partilere olduğu gibi, TBMM’ye vereceğimiz ortak önergeyle erken seçim isteme talebini gündeme getirme teklifini de sunduk Genel Başkan’a. Kendi aralarında görüşüp bize görüşlerini iletecekler.”

Sancar da muhalefet partilerinin halka verebilecekleri en büyük vaadin “toplumsal barışı birlikte sağlamak” olduğunu kaydetti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com