HDP’den AKP’ye geçenlere rozet: Bundan sonra siz de aynı haklara sahip olacaksınız

Mardin'in Midyat ilçesinde HDP’den seçilen belediye meclis üyeleri AKP'ye geçti. Rozet töreninde Havva Balcı Akgül, HDP’de aradıklarını bulamadıkları için istifa ettiklerini savunurken, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, rozet taktığı üç yeni üyeye, "Bundan sonra sizler de aynı haklara sahip olacaksınız" dedi.

KRONOS 19 Haziran 2020 GÜNDEM

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Mardin’e bağlı Midyat ilçesinde HDP’den belediye meclis üyeliğine seçilen Havva Balcı Akgül, Bedii Alğaç ve Adnan Ağırman, yaklaşık 9 ay önce partilerinden istifa etti. Bağımsız olarak görevlerini sürdüren 3 isim, AKP meclis üyeliğine geçti.

Gazete Fersude‘nin haberine göre Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin ve AKP Midyat İlçe Başkanı Atilla Yarış’ın katılımıyla Midyat Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle Havva Balcı Akgül, Bedii Alğaç ve Adnan Ağırman’a rozetleri takılarak AKP Belediye Meclis üyeliğine kabulleri gerçekleştirildi.

“BUNDAN SONRA AYNI HAKLARA SAHİP OLACAKSINIZ”

Törende konuşan Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, seçildikleri günden beri Midyat’ta parti ayırımı yapmadan hizmet ettiklerini ifade ederek, 3 belediye meclis üyesinin katılımlarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Milletin partisi AKP’ye katılmakla bize güç verdiniz. Bundan sonra sizler de aynı haklara sahip olacaksınız. Hizmet alanında hiçbir zaman ayırım yapmadık. Örnek olarak Akçakaya Mahallesi hemen hemen tüm seçimlerde HDP’nin en çok oy aldığı bir mahalledir ama biz seçimden hemen sonra işe koyulduk ve bu mahallede altyapı ve kaldırım sorunlarını giderdik” dedi.

“MUHALEFET YAPMANIN YERİ OLMADIĞINI GÖRDÜK”

HDP Belediye Meclis üyeliğinden istifa eden Havva Balcı Akgül, HDP’de aradıklarını bulamadıkları için istifa ettiklerini dile getirerek, şunları söyledi:

“Belediye meclisinde ilçemizin geleceği için hep birlikte çalışıyorduk. Fakat parti ayırımı olduğu için kısmi bir ayrılık vardı. Bu yüzden işler düzgün gitmiyordu. AKP kimseyi ayırmadan siyaset yapmaktadır. Bağımsız olduğum 9 ay süresince Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’in çok insancıl bir siyaset yaptığını ve Midyat’ın tüm kesimlerine hitap ettiğin, ayrım yapmadan hizmet ettiğini gördük. Siyasetin bu olduğuna karar verdik. Midyat halkı için bu yönetime karşı muhalefet yapmanın yeri olmadığını gördük ve AKP’ye geçmeye karar verdik. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sevdası olan AKP’nin bir neferi olmakla gurur duyacağız. Ben ve meclis üyesi arkadaşlarım HDP’de aradığımızı bulamadık ve istifa ettik. Bize gösterilen ilgiden dolayı herkese teşekkür ederiz. Midyat halkı için hayırlı olmasını diliyorum.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com