HDP’li Pervin Buldan Şanlıurfa’da: Bakalım Bozdağ mı kazanacak, Şenyaşar mı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Urfa halkımız, Siverek halkımız sandıklarda adalet arayışcısı olan Emine annemize sahip çıkacak ve adalet arayışcısı ile Adalet Bakanı arasında tercihini yapacak” dedi ve ekledi: Urfa’dan en az 8 milletvekilini parlamentoya göndermenizi istiyoruz.

KRONOS 17 Nisan 2023 GÜNDEM

Seçime Yeşil Sol Parti’nin çatısı altında girecek olan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın katılımıyla Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde seçim irtibat bürosu açıldı.

Açılışa Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Canan Yüce’nin yanı sıra yüzlerce vatandaş katıldı.

İlçenin girişinde Buldan ve beraberindekileri karşılayanlar, yüzlerce araçlık konvoyla ilçe merkezinde tur attı. Konvoy, Karacurun mahallesindeki seçim irtibat bürosunun önüne geçti.

Mezopotamya Ajansı‘nın aktardığına göre; seçim irtibat bürosu önünde toplanan kitle, Buldan ve beraberindekileri davul zurna ile karşıladı. Yeşil Sol Parti Urfa milletvekili adayları Urfalıları selamladı.


“BU ÜLKEYE DEMOKRASİYİ GETİRECEĞİZ”
Açılışta konuşan Buldan, Urfa’nın bu dönem tarih yazacağını belirterek, “Urfa, AK Parti’ye ders verecek. Adalet Bakanı’na ders verecek. Göreceğiz bakalım, Adalet Bakanı mı yoksa adalet arayan Emine Şenyaşar mı kazanacak? Adaleti de onlara öğreteceğiz. Demokrasiyi de, barışı da, özgürlükleri, hakkı, hukuku da AKP’ye öğreteceğiz. Çünkü 21 yıldır sanki bu ülkeyi onlar yönetmiyormuş gibi, ‘Bize oy verin. Bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz’ diyorlar. Onlara asla prim vermeyeceğiz. Asla onların yalanlarına kanmayacağız” dedi.

“AK PARTİ’YE İNSANLIK DERSİ VERECEĞİZ”
AK Parti’nin seçim çalışmasına değinen Buldan, “Seçim çalışmasını parmak sallayarak yapıyorlar. Seçim çalışmasını hakaret, tehdit ederek yapıyorlar. Çünkü halkın karşısına çıkacak yüzleri yok. Ancak tehdit etmeyi bilirler. Onlara biz bir kez daha insanlık dersi vereceğiz. Biz, onlara demokrasi dersi vereceğiz. Bunu da Urfa’da seçim başarımızı yükselterek onlara ders vererek yapacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com