HDP’nin ‘Demokrasi yürüyüşü’ne polis engeli

HDP’nin bugün Edirne ve Hakkari olmak üzere iki koldan Ankara’ya başlatacağı, 'Demokrasi Yürüyüşü' öncesi Edirne İl Örgütü binası polisler tarafından ablukaya alındı.

KRONOS 15 Haziran 2020 GÜNDEM

HDP'li milletvekilleri dün de Kızılay'da düzenledikleri yürüyüşle vekilliklerin düşürülmesini protesto etmişti

Halkların Demokratik Partisinin (HDP) 1 Haziran’da açıkladığı “Demokratik Mücadele Programı” kapsamında bugün Edirne ve Hakkari olmak üzere iki koldan Ankara’ya başlayacak “Darbeye karşı demokrasi yürüyüşü” öncesi partinin Edirne İl Örgütü binası ablukaya alındı. Parti binasının önü ve çevresinde çok sayıda polis konumlandırıldı.

Mezopotamya Haber Ajansı’nın aktardığına göre yürüyüşü engelleme çabaları kapsamında günler öncesinden Edirne ve Hakkari’nin yanı sıra Tekirdağ, Van ve Kocaeli Valilikleri kentin girişlere sınırlama getirip, yine bu kentlerin genelinde yapılacak her türlü eylem ve etkinliğe yasak getirmişti.

Bu yasak kararlarıyla yürüyüşlerin engellenmek istenmesine rağmen Edirne kolu yürüyüşü için HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, milletvekilleri ve parti yöneticileri saat 12.00’de Silivri Alışveriş Merkezi önünde bir araya gelip, Edirne’ye doğru yola çıkacak.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com