Hedef gösterilen ve serbest kalan Boğaziçili Şeyma Altundal: Devlete değil, Allah’a kul olduğumuz için buradayız

Emniyet tarafından kurgu video ile hedef alınan, binlerce trolün hakaret ve küfürlerine maruz kaldıktan sonra çıktığı Sulh Ceza Hâkimliğince serbest bırakılan Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Şeyma Altundal, “Devlete değil yalnızca Allah’a kul olduğumuz ve tek otorite onu bildiğimiz için buradayız” açıklamasında bulundu.

KRONOS 04 Şubat 2021 GÜNDEM

Boğaziçi Üniversitesi’nin Güney Kampüsü’nde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kararıyla Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan rektör Melih Bulu’ya karşı düzenlenen protesto gösterisinde gözaltına alınan 51 öğrencinin hepsi serbest bırakıldı.

Serbest bırakılan öğrencilerden Şeyma Altundal, karar sonrası yaptığı açıklamada “Devlete değil yalnızca Allah’a kul olduğumuz ve tek otorite onu bildiğimiz için buradayız” diye konuştu.

Altundal, serbest bırakıldıktan sonra şöyle konuştu: “1 Şubat gecesi gözaltına alınan 51 arkadaşımızla beraber hepimiz serbest bırakıldık. Çok mutluyuz, umutluyuz. Doğru olduğunu bildiğimiz şeyleri yapmaya, söylemeye devam edeceğiz. Nezarethaneye girdiğimiz Vatan Emniyet’te bir tabela vardı, ‘Haklarınızı biliyor musunuz?’ diye. O an şey düşündüm: Haklarımızı biliyoruz ve bunları bilip söylemekten çekinmediğimiz, dile getirmekten çekinmediğimiz buradayız. Bir de tabi devlete değil, yalnızca Allah’a kul olduğumuz için ve tek otorite onu bildiğimiz için buradayız.”

Şeyma Altundal, gözaltına alındığı sırada polis şiddetine maruz kaldığını, yerde sürüklendiğini, bu sırada açılan başörtüsünün de polis tarafından geri takmasına izin verilmediğini açıklamış; polis de yayınladığı kurgu video ile Altundal’ın gözaltına alınırkenki görüntülerini değil, hastaneye götürülürken çekilmiş görüntülerini servis ederek öğrenciyi hedef haline getirmişti. Başta Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun olmak üzere binlerce trol de Altundal’a “yalancı” diyerek hakaret ve küfürler yağdırmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com