HEDEP Gençlik Meclisi Sözcüsü’ne polis işkencesi

HEDEP Gençlik Meclisi Sözcüsü Edanur İbrahimoğlu, gözaltına alındığı sırada polis işkencesine maruz kaldı.

KRONOS 09 Aralık 2023 GÜNDEM

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Gençlik Meclisi Sözcüsü ve partinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Edanur İbrahimoğlu, dün İstanbul’da yapılan basın açıklaması sırasında polis şiddetine maruz kaldı. İbrahimoğlu’nun gözaltında da saldırıya uğradığı belirtildi.

Partinin X hesabı üzerinde yapılan paylaşımda, “İşkenceleriniz bizi yıldıramaz. Bu saldırılarınız partimizden ve Gençlik Meclisimizden korktuğunuzun kanıtıdır. İnsanlık suçu olan işkencelerin hesabını er ya da geç vereceksiniz” denildi.

HEDEP Eş genel Başkanı Tuncer Bakırhan, işkenceye uğrayan Edanur İbrahimoğlu’nu ziyaret ederek destek verdi. Ziyarette Bakırhan, “İbrahimoğlu’na yapılan bu aşağılık saldırıyı gerçekleştiren polis memurunun ve buna yol veren tüm yetkililerin hukuk önünde hesap verecekleri günü elbet göreceğiz. Umutlarını çalmaya çalıştığınız gençlerin haklılığını görüyor ve korkuyorsunuz! Gençleri işkence ve baskılarla yola getirmeye çalışanlar mücadele tarihimize baksınlar. Yaptığınız insanlık dışı işkence ve saldırılar bizi yıldırmıyor tam tersine daha da kenetleniyoruz, haklılığımız gücümüzdür” ifadelerini kullandı.

BEŞTAŞ: ELİNİZ YEDİ YERDEN KIRILSIN

Edanur İbrahimoğlu’na yönelik işkenceye tepki gösteren HEDEP Grup başkanvekili Meral Danış Beştaş, “Gençlik Meclisi Sözcümüz ve MYK üyemiz Edanur İbrahimoğlu’na kolluk güçlerinin saldırısı işkencenin alenileşmesidir. İşkenceye teslim olmadık olmayacağız. Ne diyeyim, eliniz yedi yerden kırılsın!!!” ifadelerini kulandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com