Kızılay, Ramazan afişinde fiyatı nedeniyle bardakla satılan ayçiçek yağını kullandı

Son dönemde artan fiyatı nedeniyle büyük marketlerde 0.5 litrelik şişelerde, bakallarda bardakla satılan ayçiçek sıvı yağ Kızılay’ın Ramazan için hazırladığı reklam afişinde de yer aldı.

KRONOS 23 Nisan 2021 EKONOMİ

Son zamanlarda artan fiyatlarıyla gündemden düşmeyen sıvı yağ bu kez Kızılay’ın hazırladığı reklam afişlerine konu oldu. Hazırlanan afişte bir Kızılay görevlisinin elinde tuttuğu 1 litrelik bir sıvı yağ şişesini yaşlı bir kadına verdiği görülüyor. Afişte, hayırseverlerden destek beklendiği ifade edilerek, “Bu Ramazan buluşamasak da aynı sofralarda; fitre, zekât ve bağışlarınız, Kızılay sayesinde ihtiyaç sahiplerine ulaşsın” deniliyor.

Kızılay’ın Twiter hesabında ‘header’ olarak da kullanılan afişin, sokaklardaki bilboardlara da asıldığı öğrenildi.

Kızılay’ın twitter hesabından 17 Nisan’da yapılan paylaşımda yine aynı afiş kullanılarak, “Ramazan bereketini paylaşan tüm kalplere #HilalOlsunTürkiye! #Ramazan bağışlarınızla sağladığınız yardımlar, gönüllülerimiz aracılığıyla ihtiyaç sahiplerinin sofrasını şenlendiriyor” denildi.


 

Beş litrelik sıvı yağların fiyatları marketlerde 95 liraya kadar çıkmış durumda. Sıvı yağdaki fiyat artışı nedeniyle PTT’nin yağ satışı gündeme gelmiş, ancak sistem kurulamadan çökmüştü. PTT’nin “ucuz” diye satışa koyduğu yağın bazı market fiyatlarından daha yüksek olduğu ortaya çıkmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com