Hindistan’da koronavirüsten ölenlerin toplam sayısı 200 bini geçti

Salgının kontrolden çıktığı ülkede hastaneler tamamen dolduğu için yatak bulamayan yüzlerce hastanın kendilerine sağlık yardımı ulaştırılamadan öldüğü bildiriliyor.

KRONOS 28 Nisan 2021 DÜNYA

Hindistan’da yeni koronavirüs vakalarının sayısı hızla artmaya devam ediyor. Hint Sağlık Bakanlığı, 1,38 milyarlık toplam nüfus içinde son 24 saat içinde 320.000’den fazla yeni vaka ve 2.771 ölüm yaşandığını açıkladılar. Böylece bugüne kadar Covid-19’dan ölenlerin toplam sayısı 200 bini geçti. Tespit edilemeyen pek çok vaka nedeniyle salgın kaynaklı ölümlerin bu sayının çok daha üzerinde olduğu düşünülüyor.

Uzmanlar virüsün Hindistan’da tespit edilen yeni varyantı olan B.1.617’nin vaka sayısındaki hızlı artıştan sorumlu olup olmadığını söylemek için henüz çok erken olduğunu, ancak bunun olası bir neden olarak incelendiğini belirtiyorlar.

Ülkedeki krematoryumların kapasitelerinin tamamen dolması nedeniyle pek çok yerde cesetlerin sokaklarda yakılmaya başlandığı kaydediliyor.

ABD, Almanya, Fransa, İngiltere ve Avustralya gibi ülkeler Hindistan’da başta oksijen tüpleri olmak üzere sağlık malzemeleri yardımında bulundu.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi iyice derinleşen krizin üstesinden gelmek için silahlı kuvvetleri de seferber etti.  Genelkurmay Başkanı General Bipin Rawat ordu rezervindeki oksijeninin hastanelere gönderileceğini ve emekli askeri sağlık personelinin hastanelerde görevlendirileceğini açıkladı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com