Hırıstiyanları ‘uyardı’: ‘FETÖ, Şükran Günü’nde kalp kazanmak istiyor’

KRONOS 03 Aralık 2019 GÜNDEM

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Gülen cemaati mensuplarının, İslam dünyasında zemin kaybettiği için Hristiyan dünyasında zemin kazanmaya çalıştığını ve bu amaçla sosyal medyadan faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiklerini söyledi. Üniversite bünyesinde kurulan Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama Merkezi (SODİGEM) Bilim Kurulu’nca yapılan analizleri anlatan Çomaklı, “FETÖ, özellikle ‘Şükran Günü’nde eleman kazanabilmek, bu dünyaya girebilmek, Hristiyan dünyasında da gelecek 20- 30 seneyi planlamak için adımlar atıyor” dedi.

Çomaklı, üniversite bünyesinde kurulan SODİGEM Bilim Kurulu’nun, cemaat mensuplarının hareketlerini analiz ettiği sosyal medya mesajları üzerinden yeni bilgiler edindiklerini söyledi. Prof. Dr. Şafak Çomaklı, firari olan ve Amerika’da yaşayan cemaat üyelerinin, Hristiyanların ‘Şükran Günü’nü eleman kazanmaya yönelik kullandığını iddia etti. Çomaklı, “Bu yaptığımız çalışma Hristiyan alemine de bir uyarı niteliğindedir. Bunlar çünkü Hristiyanları kendilerine hedef seçmişlerdir. İslam dünyasını 40 sene önce kendi çemberlerine alarak, zarar vererek, hareket etmişlerse şu an da aynısını Hristiyan dünyasına yapmak için harekete geçtiler” diye konuştu.

‘HIRİSTİYAN DÜNYASININ 20-30 SENESİ İÇİN ADIM ATIYORLAR’

Özellikle kasım ayı sonu itibarıyla Gülen cemaati mensuplarının, yoğun olarak bulunduğunu belirttiği ABD’deki ‘Şükran Günü’ etkinliklerine nasıl dahil olduklarını ‘analiz ettiklerini’ kaydeden Çomaklı, şunları söyledi:

“FETÖ, özellikle ‘Şükran Günü’nde eleman kazanabilmek ve bu dünyaya girebilmek, Hıristiyan dünyasında da gelecek 20-30 seneyi planlamak için adımlar atıyor. FETÖ mensuplarının yurt dışında ‘Şükran Günü’ne ait paylaşımlarında eleman kazanma, terör örgütü faaliyetlerini güzel gösterme çabası ve bu faaliyetlerin Hristiyan aleminde kabul göreceği bazı hesaplardan paylaşımlar yaparak yayılmayı hedefledikleri ortaya çıkmıştır. Gülşah Ç. İsimli FETÖ mensubunun sosyal medyadan ‘Şükran Günü’nde nasıl kalp kazanalım’ gibi paylaşımları mevcut. Örgütün azılılardan firari Ali Y. bunu değerlendirerek Şükran Günü itibarıyla içselleştirmeye gidiyorlar. Hristiyan alemine girmeye çalışıyorlar. Bu uygulamanın aynısını 40 yıl önce Türkiye’de yaptılar. Şimdi ‘Şükran Günü’nde nasıl kalp kazanalım’ diyenler, ‘Biz gönüllüyüz, hizmet erleriyiz’ adı altında yaptılar. Türkiye’de toplumsal destek alması mümkün değil, firari bulundukları ülkelerin manevi değerlerine bir saldırı yaptıklarını çok net bir biçimde SODİGEM olarak ortaya çıkardı.”

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com