Hüda Kaya’dan samimi mesaj: Tek kişilik bir odadayım, ama yalnız olmadığımı biliyorum

Önceki gün tutuklanan eski HDP milletvekili Hüda Kaya, cezaevinden bir mesaj gönderdi. Kaya, "Tek kişilik bir odada tutuluyorum ama yalnız olmadığımı biliyorum. İyi ki varsınız." dedi.

KRONOS 03 Kasım 2023 GÜNDEM

İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alınan eski HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, dokuz yıl önce Kobani eylemlerine katıldığı gerekçesiyle tutuklanmış, sonrasında da Silivri’deki Marmara Cezaevi’ne götürülmüştü.

Tutuklanan eski HDP milletvekili Hüda Kaya, cezaevinden mesaj gönderdi.

Sosyal medya hesabi X üzerinden yayınlanan mesajda Kaya şunları söyledi:

“Sevgili kardeşlerim, tek kişilik bir odada tutuluyorum ama yalnız olmadığımı biliyorum. Henüz yazma çizme imkanlarına sahip değilim.
Selamını, sevgisini, duasını ileten, dayanışma gösteren tüm özgür insanlara, dostlarıma, kardeşlerime selam etmek istedim.
İyi ki varsınız! ✌️”


“SİYASİ KIRIM OPERASYONLARININ DEVAMI”
Kaya’nın tutuklanmasının ardından ilk açıklamayı HEDEP İstanbul İl Teşkilatı yapmış ve açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

“Önceki dönem İstanbul milletvekilimiz Hüda Kaya’nın havalimanında gözaltına alındıktan sonra tutuklanması, devam eden siyasi kırım operasyonlarının devamıdır. İktidarın bu saldırıları karşısında daha fazla kenetlenerek yolumuza devam edeceğiz!”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com