Biri doğuştan engelli beşizlerin anne ve babası da tutuklandı

Türkiye'de beşiz çocuk sahibi 4-5 aileden birisi olan Abdülkadir ve Nurcan Arslan çifti Edirne'de tutuklandı. Çiftin birisi engelli beşizleri ve 13 yaşındaki diğer çocukları tutuklama sonrasında akrabaları tarafından İstanbul'a götürüldü.

KRONOS 30 Eylül 2023 GÜNDEM

AKP iktidarın kolluk güçlerinin ve yargısının hukuksuz işlemleri bugün de devam etti. KHK’lı Abdülkadir ve Nurcan Arslan çiftçi de Edirne’de çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, KHK’lı Abdülkadir ile eşi Nurcan Arslan’nın Edirne’de tutuklandığını duyurdu. Arslan çiftinin 7 yaşında olan beşizleri ve 13 yaşındaki çocukları ortada kaldı. Bir süre karakolda bekleyen çocukları akrabaları alarak İstanbul’a götürdü.

Abdülkadir Arslan, daha önce bir KHK ile kapatılan bir dershanede görev yaptığı ve eşinin ise ev hanımı olduğu belirtildi. Her ikisi de Gülen cemaati mensubu oldukları suçlamasıyla yargılandılar. Terör örgütü üyeliğinden yargılanan Abdülkadir Arslan’a 9 yıl, eşine ise 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Çiftin dosyası Yargıtay’da bulunuyor.

Arslan ailesinin şu anda 7 yaşında olan Arif, Ahmet, Meryem, Yusuf ve Selahattin isimli beşiz ve Vildan isimli 13 yaşında bir çocukları bulunuyor. 12 Haziran 2016’da dünyaya gelen beşizlerden Arif doğuştan engelli. Çocuklar doğum esnasında çoklu doğumdan dolayı erken doğdukları için uzun süre hastanede yoğun bakımda kaldı. Yaşanan sıkıntılardan dolayı zor günler geçirdi.

Beşizler dünyaya geldiğinde ulusal medyada haber olmuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com