Hüseyin Çelik’ten Bekir Bozdağ’ın ‘Kaşıkçı davası’ açıklamasına tepki: Kanunidir ama ahlaki değildir

Eski AKP’li Bakan Çelik, Adalet Bakanı Bozdağ’ın “Cemal Kaşıkçı davasının Suudi Arabistan'a naklinin kanuni olduğu” yönündeki açıklamasına tepki gösterdi. Çelik, “Kanunidir ama ahlaki ve vicdani değildir” ifadesini kullandı.

KRONOS 15 Nisan 2022 GÜNDEM

Hüseyin Çelik, AKP'de Kültür Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı görevlerinde bulunmuştu.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’da öldürülmesine ilişkin davanın Suudi Arabistan’a devredilmesinin ‘kanuna uygun’ olduğu yorumunu yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın açıklamalarına, AKP’li eski bakan Hüseyin Çelik’ten tepki geldi.

26 sanığın yargılandığı davanın Suudi Arabistan’a devredilmesine ilişkin Bozdağ’a yanıt veren Çelik, “Cemal Kaşıkçı dosyasının Suudilere devredilmesi kanunidir ama asla ahlaki ve vicdani değildir” dedi.

Çelik, Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Cemal Kaşıkçı dosyasının Suudilere devredilmesi kanunîdir ama asla ahlakî ve vicdanî değildir. Prens’in sözünün her türlü hukukun üstünde olduğunu bilmiyor muyuz? Bizim ülkemizde, Prens’in emriyle doğrandığı iddia edilen bir insanın hukukunu aynı prense emanet etmek! Vah ki vah…”


 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kaşıkçı dosyasının Suudi Arabistan adli makamlarına nakledilmesiyle ilgili, “Cemal Kaşıkçı davası olarak bilinen davada mahkemenin durma ve yargılamanın nakline karar vermesi; kanuna uygundur, yargı yetkisinin devri değildir, davanın düşmesi değildir” açıklamasını yapmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com