“Hz. Muhammed’in mesajını kılıçla mı yayacaksınız?”

Zindanda bin günden Kılıçdaroğlu'nun demokratik söylemine, Van Gölü'nde batan insanlıktan öldüren hegemonik erkeklik ve İslamofobiyi besleyen kılıca...

KRONOS 27 Temmuz 2020 PODCAST

https://soundcloud.com/user-436877268/270720-kp

Nazar Büyüm, Ahval: Osman’ın ne yaptığını savcının, savcıların iddianamesinde bulamazsınız… Savcının, savcıların iddianamesinde Osman’ın ne yapmadığını görür, öğrenirsiniz. Ve işte Osman, o yapmadıklarından ötürü 1000 gündür zindanda!

Mehmet Ocaktan, Karar: Talihsizlik o ki, CHP otokratik gelenekten değişimci ve demokratik bir iklime doğru yol alırken, AK Parti’nin CHP’nin geçmişindeki otokratik geleneğe özenir hale gelmesidir.

Ercüment Akdeniz, Evrensel: Mülteci ölümleri ne yazık ki çoğu zaman rakamlardan ibaret. Toplu ölüm sayısı arttıkça vicdanlarda görünür olabilen talihsiz bir olgu bu. Oysa onlar birer “can”; dağda, denizde, gölde kayıp giden ayrı ayrı dünyalar.

Nejla Kurul, Yeni Yaşam: Kimi erkekler boğmak için ellerini ovuşturuyorlar; bıçakları daha iyi tutmak, dövmek, cansız bedeni taşımak, benzini dökmek, kibriti ateşlemek için bileklerini güçlendiriyorlar. Ataerkil ceza aygıtı durmaksızın genişliyor. Erkeklik inşalarının ceza makineleri, kadının ataerkine karşı çıkma suçunu, onun bedenine üzerine kazıyor.

Mehmet Yılmaz, T24: İslam bir barış diniyse, eli kılıçlı din adamının camide ne işi var? Hz. Muhammed’in mesajını kılıçla mı yayacaksınız? Hangi çağda yaşadığınızı zannediyorsunuz?

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com