‘Başardık’ paylaşımına İBB hesabından küfürlü tepkiye soruşturma

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) sosyal medya platformu X'teki resmi ulaştırma hesabından, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "Başardık" paylaşımının küfürlü şekilde alıntılanmasına ilişkin resen soruşturma başlatıldı.

KRONOS 28 Haziran 2024 GÜNDEM

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, X hesabından Türkiye’nin gri listeden çıkmasıyla ilgili “Başardık” paylaşımında bulundu. Bu Paylaşım İBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın resmi hesabından, küfürlü şekilde alıntıladı.

İBB: HESAP SİBER SALDIRIYA UĞRADI
Tepki çeken paylaşım sonra İBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı açıklama yaparak hesabın siber saldırıya uğradığını açıkladı. Açıklamada “Değerli Takipçilerimiz; hesabımız siber saldırıya uğramış olup tarafımıza ait olmayan bir içerik yayımlandığı tespit edilmiştir. Süreci kontrol altına aldığımızı ve güvenlik önlemlerimizi güçlendirdiğimizi bilgilerinize sunarız” ifadeleri kullanıldı.


SORUŞTURMA BAŞLATILDI
İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci de paylaşımla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. Değirmenci açıklamasında şunları ifade etti:

“Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in ‘Başardık’ paylaşımına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’nin X hesabından küfürlü cevap yazılması üzerine soruşturma başlatıldı. Kamu Görevlisine Görevinden Dolayı Hakaret ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Alenen Aşağılama suçlarından dolayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca resen soruşturma başlatıldı.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com