‘Akşener, genel başkanlığı bırakacak, yerine düşündüğü isim belli’

Gazeteci Barış Yarkadaş, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in yerel seçimlerden sonra koltuğunu devretmek istediğini iddia etti.

KRONOS 03 Ekim 2023 GÜNDEM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in genel başkanlığı bırakacağı iddia edildi. İddiayı gündeme getiren isimse gazeteci Barış Yarkadaş.

tv100’de yayımlanan Taksim meydanı programında konuşan Yarkadaş, “İYİ Parti’de ciddi bir rahatsızlık var. Deniz Gürel’in yazdığı toplantıda bu rahatsızlık dile getirildi. Parti yöneticileri Akşener’in tutumlarına anlam veremiyor. Konuştuğum bazı parti yöneticileri ‘Meral Hanım acaba AK Parti’yle gizli bir angajmana mı girdi?’ diyorlar. Bu kuşku çok fazla arttı” diye konuştu.

‘AKŞENER BOIRAKMAYI DÜŞÜNÜYOR’

İYİ Parti’nin Ankara ve İstanbul’da aday bulmakta zorluk çektiğini iddia eden yarkadaş, “Buğra Kavuncu ve Kürşad Zorlu aday olmak istemiyor. Bugün konuştuğum İYİ Partililer, Akşener’in yerel seçim sonrası Genel Başkanlığı bırakacağını yerine Buğra Kavuncu’yu düşündüğünü bu yüzden İBB’ye aday yapmak istemediğini söylediler. İstanbul’da adayın Buğra Kavuncu’nun olmayacağı belli” ifadelerini kullandı.

‘ANKARA MİLLETVEKİLLERİNDEN BİRİ İSTİFANIN EŞİĞİNE GELDİ’

“Yayına gelirken önemli bir bilgi aldım” diyen Yarkadaş, “Buğra Kavuncu’nun Saadettin Saran’la Ankara’da görüştüğü ve İBB Başkan adaylığı için zemin yokladığı yönünde bilgi aldım. Bu bilgiyi teyit etmek için aradım ama telefonu kapalıydı. İYİ Parti’nin Ankara milletvekillerinden biri istifanın eşiğine geldi. Mansur Yavaş’ın karşısına aday çıkarılmasına sıcak bakmayan birisi” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com