İddia: Ayhan Bora Kaplan, 3 çalışanını ‘hatırlı müşterisi’ Soylu için vurdu

Mafya lideri Ayhan Bora Kaplan'ın 2018 yılında müşteriyi döven 3 çalışanını ayaklarından vurarak cezalandırdığı olayın perde arkası belli oldu. Gazeteci Tolga Şardan'a göre Kaplan, "hatırlı müşterisi" için üç çalışanını vurdu.

KRONOS 23 Ocak 2024 GÜNDEM

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakınlığıyla bilinen mafya lideri Ayhan Bora Kaplan’la ilgili yürütülen soruşturmada hazırlanan iddianameden yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor. 28’i tutuklu 61 kişinin sanık olarak yer aldığı iddianamede,  Ayhan Bora Kaplan için iki kez müebbet ile 169 yıl 6 ay hapis cezası isteniyor.

T24 yazarı Tolga Şardan, “Ayhan Bora Kaplan müşteriyi döven 3 çalışanını ayaklarından vurarak cezalandırdı” şeklinde iddianameye giren olaydaki “hatırlı müşteri”yi yazdı. Şardan bu ismin ünlü bürokratlardan “Sadık Soylu’nun oğlu” olduğunu belirtti.

İddianameye göre 15 Şubat 2018’de, Ayhan Bora Kaplan’a ait Ankara’nın Gazi Osman Paşa semtindeki Albüm ve Tren adlı barında üç kişi ayaklarından vuruldu. Vurulanlar, aynı zamanda iş yerinde çalışan Berke Kırıcı, Serhat Tümer ve Serdar Hoşyiğit adlı üç personeldi.

‘BU İSMİ AÇIKLAMAK ZORUNLU HALE GELDİ’

Şardan, “Savcılığın iddianamesindeki söz konusu olayın bir de mağdur tarafı yani Kaplan’ın üç adamının dövdüğü bir isim var kuşkusuz. Savcılık, bu ismi merak etmediği için iddianameye almamış olsa gerek! Sürece katkısı olması nedeniyle artık bu ismin kim olduğunu açıklamak zorunlu hale geldi. Kaplan’ın adamlarının Albüm ve Tren adlı barda dövdüğü müşteri, ülkenin ünlü bürokratlarından Sadık Soylu’nun oğlu” ifadelerini kullandı.


 

“Olayın yaşandığı gece, Sadık Soylu’nun oğlunu tanımayan ve ‘patron nezdinde hatırlı müşteriyi’ döven bar personeli, sonrasında 15 Şubat 2018 gecesi Kaplan tarafından ‘kendi usulünce’ cezalandırıldı” diyen Şardan, şöyle devam etti: “Doğrusunu söylemek gerekirse; olayın yaşandığı günlerde emniyet kulislerinde hemen herkes bu ismi biliyordu. Kayıtlara girmemişti…”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com