İddia: THY’de 110 kişi gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldı

Türk Hava Yolları’nın 110 çalışanını hiçbir gerekçe göstermeden işten çıkardığı ileri sürüldü. Çıkarılanlar arasında avukat da var.

KRONOS 08 Mayıs 2024 GÜNDEM

Türk Hava Yolları’nda 100 ile 110 kişi olduğu belirtilen personel hiç bir gerekçe gösterilmeden icra kurulu kararı ile işten çıkartıldı.

Airport Haber’in haberine göre, işten çıkartılan dört kişiye emekliye sevk etme teklifi yapıldığı ancak kabul etmemeleri üzerine işten çıkartıldığı ifade edildi.

İşten çıkartılan personelin tüm sosyal haklarının ödeneceği öğrenildi. İşine son verilenler arasında bir de avukat bulunuyor.

İDDİA ALİ KIDIK’TAN GELDİ
AirportHaber Genel Koordinatörü Ali Kıdık, Türk Hava Yolları’nda (THY) 100’den fazla kişinin hiç bir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldığını iddia etti.

110 kişi içerisindeki 4 kişiye emeklilik teklifi yapıldığını söyleyen Kıdık, personellerin teklifi kabul etmemesi üzerine işten çıkarıldığını aktardı.


Kıdık’ın paylaşımında yer alan ifadeler şu şekilde:

“THY’de 100 ile 110 kişi olduğu belirtilen personel hiç bir gerekçe gösterilmeden icra kurulu kararı ile işten çıkartıldı. İşten çıkartılan dört kişiye emekliye sevk etme teklifi yapıldığı ancak kabul etmemeleri üzerine işten çıkartıldığı ifade edildi.

İşten çıkartılan personelin tüm sosyal haklarının ödeneceği öğrenildi.

İşine son verilenler arasında bir de avukat bulunuyor.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com