Erdoğan’ın ‘paralı askerleri’ kaçırmak istedikleri iki helikopteri hurdaya çevirdi

AKP iktidarının Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti saflarında çatışması için bu ülkeye taşıdığı Suriye 'paralı savaşçılar' Trablus Havalimanı’nda ele geçirdikleri iki Rus Mİ-35 helikopterden birini ağaçlara çarptı, diğerini viyadükün altından geçirmek isterken kullanılamaz hale getirdi.

KRONOS 12 Haziran 2020 DÜNYA

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH), Libya Ulusal Ordusu’nun kontrolündeki Trablus havalimanına yaptığı saldırıda iki adet Rus Mİ-35 helikopteri ele geçirdi. Halife Hefter’in olası bir hava saldırısında zarar görmemesi için helikopterlerin havalimanından UMH askeri depolarına götürülmesine karar verildi. Transfer sırasındaki teknik hatalar  sebebi ile iki helikopter kullanılamaz hale geldi.

Rus basını, Halife Hefter kontrolündeki Trablus havalimanının ele geçirilmesi sırasında, Ankara’nın UMH’ye askeri destekte bulunmaları için İdlip’ten gönderdiği savaşçıların, iki helikopteri hurda haline getirdiği görüntüleri  paylaştı.

YOLDAKİ AĞAÇLARA VE VİYADÜKE VURUP PARÇALANDILAR

Görüntülerde savaşçıların iyi bağlayamadıkları ilk helikopterin nakil aracından kayıp kayıp yola savrulduğu, sonrasında ise ağaçlara çarptığı için pervaneleri ve bir kanadının kırıldığı görülüyor.

Bir yük taşıma aracı ile yer değiştirilmesi planlanan ikinci Mİ-35 helikopterin ise ve aracın yüksek hızda gitmesi sebebi ile yoldaki üst geçide çarpıp parçalandığı belirtildi. Böylece UMH ele geçirdiklleri iki askeri helikopteri iki saat içinde hurdaya çevirdi. (KRONOS DÜNYA)

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com