İftardan sonra açıklama yapan Erdoğan, Biden’ın ‘soykırım’ açıklamasına değinmedi

Sağlık çalışanlarıyla itfarda bir araya geldikten sonra basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan, ABD Başkanı Biden'ın kullandığı 'soykırım' ifadesi hakkında değerlendirmede bulunmadı.

KRONOS 24 Nisan 2021 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları için ‘soykırım’ ifadesini kullanmasının ardından kameraların karşısına geçti. Sağlık görevlileri ile iftarda buluşan Erdoğan, Üsküdar İlçe Sağlık Müdürlüğü önünde yaptığı açıklamada karar ile ilgili değerlendirmede bulunmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi.

İftar programı çıkışında gazetecilere konuşan Erdoğan, her akşam değişik bir yerde iftar yapma fırsatını bulduklarını, bu akşam da sağlık personeli ile bir araya geldiklerini dile getirdi.


Erdoğan, koronavirüs salgını süresi içerisinde birçok vatandaşın kaybedildiğini, doktorlardan hemşiresine, sağlık memuruna varıncaya kadar birçok sağlık çalışanının da Hakk’a uğurlandığını söyledi.

Erdoğan, İstanbul’da sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi.

‘HİÇBİR ŞEYDEN YILMADILAR, KAÇMADILAR’

Erdoğan, kaybedilen sağlık personeli arasında profesöründen doçentine, doktoruna varıncaya kadar her kademeden doktorların, hocaların bulunduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bütün bu covid salgını süresinde onlar hiçbir şeyden yılmadılar, hiçbir şeyden kaçınmadılar. Gerek hastanelerde gerek evlerdeki müdahalelere varıncaya kadar yoğun bir çalışmanın içerisinde oldular. Bu çalışmalar esnasında da tabii bazı bulaşlar oldu, şu oldu, vesaire ama onlar yılmadan, usanmadan bu mücadelelerini sürdürdüler. Ben tüm ölen sağlıkçı kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum. Şu anda hasta yatağında olanlara Rabb’imden şifalar diliyorum.”

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com