İhalelerden dış ilişkilere, parasal konular ne kadar biliniyor?

Katar'ın kara gün dostluğundan politikada muhasebe günlerine, Türkiye'nin ihale normalinden Bahçeli'ye sorulan sorulara...

KRONOS 10 Haziran 2020 PODCAST

https://soundcloud.com/user-436877268/100620kp

Burak Tuygan, Ahval: Katar Emiri, koltuğunu kurtaran Türkiye’ye olan vefa borcunu ödemek için mi bu yardımları yapıyor bilinmez ama Türkiye’nin de buna karşılık Katar’a bedavadan sattığı şirket ve mülklerin haddi hesabı yok…

Fatih Polat, Evrensel: Politika, sadece matematikten değil, felsefeden, sosyolojiden, mantıktan ve hatta fizikten yararlanabilme yeteneği oranında da kuşkusuz daha fazla yol alır. Politikanın hem bir ayrıştırma, hem de birleştirme sanatı olduğu tespiti, felsefe ve mantığı birlikte içerir. Neyle neyi birleştireceksiniz, neyle neyi ayrıştıracaksınız?

Bahadır Özgür, Gazete Duvar: İktidarın ‘asrın projesi’ olarak ilan ettiği KKTC’ye denizden su taşıma işi, bir ‘ihale’ skandalına dönüşüyor. Hattın Mersin açıklarında patlayan borularının tamiratı için yine ihale yasasının meşhur 21/b maddesinden açılan ihaleye yine kamuoyunun yakından tanıdığı ‘yandaş’ şirketler çağrıldı.

Emin Çölaşan, Sözcü: Sayın Devlet Bey, ülke yönetiminde söz sahibi olan bir lidersiniz… Ama lütfen iktidara bu kadar destek vermekten biraz olsun kaçınmaya çalışın… Zira destek vereyim derken işin ölçüsünü biraz kaçırıyor, konuyu saptırıp ‘Ayasofya’da çan sesi duymak istemiyoruz’ demeye bile başlıyorsunuz.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com