İhracı sonrası kansere yakalanan KHK’lı polis Dinçer Sarmaz vefat etti

17-25 Aralık sürecinden sonra fişlenerek pasif göreve aktarılan, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra da ihraç edilen eski polis memuru Dinçer Sarmaz, yakalandığı kansere yenik düşerek hayatını kaybetti.

KRONOS 07 Şubat 2022 GÜNDEM

17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarının ardından Gülen cemaati mensubu olduğu iddiasıyla Emniyet teşkilatı içerisinde yapılan fişleme listelerinde ismi yer alan, bu nedenle de pasif göreve atanan polis memur Dinçer Sarmaz, daha sonra KHK’yla mesleğinden ihraç edilmişti.

Dinçer, ihracı sonrası yakalandığı ilik kanserine yenik düşerek yaşamını yitirdi. Sarmaz’ın uzun süredir kanser tedavisi gördüğü öğrenildi. Sarmaz, Osmaniye Sumbas ilçesinde düzenlenen cenaze törenin ardından defnedildi. Sarmaz’ın 14 aylık bir bebeği olduğu öğrenildi.

Sarmaz’In eniştesi olduğunu kaydeden İbrahim Kocaman, Twitter hesabındaki paylaşımında, “’İnna lillah ve inne ileyhi raciun.’ Bir güzel insan bu dünyadan geçti. Kıymetli eniştem Dinçer SARMAZ vefat etti. Allah, yerini nûr etsin güzel insan” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/sanmaeyhace/status/1490638620130226178?s=20&t=NZ6xQkAJT64dA_w09in5KA

Dinçer Sarmaz’ın tedavi gördüğü Adana Balcalı Hastanesi’nde yoğun bakıma alındığı, bugün ise hayatını kaybettiği öğrenildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com