Biri tanksavar saldırısı ve diğeri helikopter inişinde iki asker daha can verdi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Irak Kürdistan Bölgesi’nde yer alan Metina, Zap, Avaşin-Basyan ve Kandil’e dönük askeri operasyonları sürüyor. Milli Savunma Bakanlığı, iki askerin daha hayatını kaybettiği açıklandı.

KRONOS 30 Nisan 2021 GÜNDEM

Hayatını kaybeden asker sayısı altıya yükseldi

‘Pençe-Şimşek’ ve ‘Pençe-Yıldırım’ adı verilen operasyonlar sırasında yaralanan iki askerin daha yaşamını yitirdiği açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan açıklamada, 28 Nisan’da ‘güdümlü tanksavar silahı ile yapılan saldırıda’ yaralanan bir asker ile 30 Nisan’da ‘helikopterden iniş esnasında düşerek’ yaralanan bir askerin kaldırıldıkları hastanelerde hayatını kaybettikleri belirtildi.

6 ASKER HAYATINI KAYBETTİ 

MSB’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise hayatını kaybeden askerlerin isimlerinin Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Toprak ve Uzman Çavuş Mehmet Kırmızı olduğu bilgisi aktarıldı.

Son ölümlerle birlikte TSK’nin sınır ötesinde sürdürdüğü askeri operasyonlarda yaşamını yitiren asker sayısı altıya yükseldi. ABD Başkanı Joe Biden ile AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 23 Nisan’da gerçekleştirdiği telefon görüşmesi sonrası başlatılan operasyonlarda daha önce dört askerin yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com