İktidar kulisi: Bahçeli, Erdoğan’a Sinan Ateş davası için ne söyledi?

İktidar medyasının kulisine göre ikili arasındaki görüşmede Bahçeli'nin Erdoğan'a Sinan Ateş davası için "Sonuna kadar gidilsin" dediği iddia edildi.

KRONOS 28 Haziran 2024 GÜNDEM

İktidar medyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesinde Sinan Ateş davasıyla ilgili neler konuşulduğuna dair kulis aktardı. Buna göre görüşmede, Bahçeli’nin Erdoğan’a “Sonuna kadar gidilsin” dediği iddia edildi.

Türkiye gazetesinin haberine göre; Bahçeli, Sinan Ateş suikastının MHP üzerinden tartışılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da buna karşılık “Hukukun gereği yapılacaktır. Neyse çıksın ortaya” dediği öğrenildi. Bahçeli de Erdoğan’a destek vererek “Sonuna kadar gidilsin. Biz de bunu istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan ile Bahçeli’nin gerçekleştirdiği son iki görüşmenin önemli başlıklarından birini ise siyasetteki normalleşme adımları oluşturdu.


 

Edinilen bilgilere göre, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhur İttifakı’na yönelik açıklamaları masaya yatırıldı. Erdoğan’ın, muhalefetle diyalog kurulacak diye Cumhur İttifakı’na saldırıları sineye çekmeyeceklerini söylediği öne sürüldü.

Sinan Ateş davası 1 Temmuz’da başlıyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com