İktidara yakın araştırma şirketi: Ekrem İmamoğlu, Murat Kurum’un önünde

İktidara yakın Betimar Araştırma'nın anketine göre Ekrem İmamoğlu, Murat Kurum’un 2,5 puan önünde.

KRONOS 12 Mart 2024 GÜNDEM

İktidara yakınlığıyla bilinen Betimar Araştırma, İstanbul için son anket sonucunu paylaştı. Betimar Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Duman, Ekrem İmamoğlu’nun Murat Kurum’un 2,5 puan önünde olduğunu açıkladı.

TGRT Haber’de Medya Kritik programında konuşan Betimar Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Duman, Murat Kurum’un adaylık sürecinin ardından İstanbul’da bir ivme kazandığı ancak son haftalarda bu ivmesini koruyamadığını söyledi.

Duman, “İstanbul’da araştırma sonuçlarında, Yeniden Refah Partisi’nin kendi adayını çıkarması, İYİ Parti’nin ise varlık gösterememesi sonucunda Ekrem İmamoğlu’nu bir tık avantajlı görüyoruz” dedi.


 

ARADAKİ FARK 200 BİN OY

İmamoğlu ile Kurum arasında 2-2,5 puanlık bir makas olduğunu belirten Duman, “Seçimlere henüz 20 gün var. 2,5 puanın kapanması mümkün. 200 bin oya tekabül ediyor. Burada fark kapatılabilir ama aynı zamanda artması da mümkün” ifadelerini kullandı.

Duman, şöyle devam etti: “Özellikle İstanbul noktasında DEM Parti’nin güçlü olduğu yerlerde aday göstermemesi ve seçmeninde İmamoğlu’na oy verme eğilimi oluşturuyor. DEM Parti adayı Meral Danış Beştaş’ın yüzde 3’lük oyu, Yeniden Refah Partisi’nin ise yüzde 3,5 potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz. İYİ Parti’nin adayı ise yüzde 1 civarında.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com