İl Müdürlüğü yalanlamıştı: Aslı Özkısırlar’ın yatak beklerken öldüğü belgelendi

İl Sağlık Müdürlüğü'nün yalanlamasına karşılık Aslı Özkısırlar'ın hastane evrakında, "yatış listesine alındı" diye not düşüldüğü ortaya çıktı.

KRONOS 22 Nisan 2021 GÜNDEM

Tedavi için hastaneye yatmak üzere beklerken sıra hayatını kaybeden ancak durumu yalanlayan İl Sağlık Müdürlüğü’ne rağmen Aslı Özkısırlar’ın hastane evrakında, “yatış listesine alındı” diye not düşüldüğü ortaya çıktı.

İzmir, Alsancak’ta 15 yıldır tezgahta takı satan ve akciğer rahatsızlığı olan 39 yaşındaki Aslı Özkısırlar, tedavi için gittiği hastaneye yoğun bakımda yer olmadığı için alınmamış ve evine gönderilmişti. Özkısırlar, hastanede boş yatak olmasını beklediği sırada hayatını kaybetmişti.

Ailesi, Aslı Özkısırlar’ın hastane yatağı bulamadığı için hayatını kaybettiğini söylemiş, hastane ise boş yatak olmadığı yönündeki iddiaları reddetmişti.


Hastane belgelerinde Özkısırlar ile ilgili olarak ‘yatış listesine alındı’ ifadelerinin yer aldığı görüldü.

Cumhuriyet’ten Mehmet İnmez’in haberine göre, kardeşi Melike Özkısırlar ise evrakı delil olarak mahkemeye sunacaklarını belirterek, “İl sağlık müdürlüğü, ‘yatak beklerken ölmedi’ diyerek açıklama yaptı. Ama kayıtlar ablamın yatış listesine alındığını ve yatak beklediğini gösteriyor. Biz haklı çıktık. Sorumlular hukuk önünde hesap verecek” diye konuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com