İmamoğlu, Bloomberg’in ‘2019’u 2019 yapan 50 kişi’ listesinde

KRONOS 05 Aralık 2019 GÜNDEM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘The Bloomberg 50’ listesine Türkiye’den giren tek isim oldu. Dünyanın önde gelen medya kuruluşlarından Bloomberg, listeyi “Finanstan modaya, teknolojiden ticarete bu insanlar 2019’u 2019 yaptı” sözleriyle duyurdu.

‘ERDOĞAN YENİLGİYİ KABUL ETMEDİ’ 

İmamoğlu ile ilgili Çağan Koç tarafından tarafından kaleme alınan metinde, “Seçimlerde kazandığı zafer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomi politikalarına yönelik keskin bir suçlamaydı” dendi. Bloomberg’de İBB Başkanı’na dair şu ifadelere yer verildi:

“Erdoğan’ın partisi, Mart’taki seçimlerde hali hazırda Türkiye’nin başkenti Ankara’yı ve diğer büyük şehirleri kaybetmişti ve enflasyon, işsizlik ile çakılan lira büyük bir zarara sebep oluyordu. Ancak o, İmamoğlu’nun 14 bin oy farkla kazanmasının ardından seçmen dolandırıcılığı yapıldığı feryadında bulunarak İstanbul’daki yenilgiyi kabul etmeyi reddetti. Türkiye’nin seçim konusundaki en yetkili organı tartışmalı bir şekilde seçimi yenilemeye karar verdiğinde, İmamoğlu zaferi getiren farkı 800 bin oya çıkardı. Belediye başkanlığı, Erdoğan’ın kendi ulusal siyasi kariyeri için de bir sıçrama tahtası olmuştu.

‘İMAMOĞLU BİRLİK MESAJI VERDİ’ 

Cumhurbaşkanı’nın kentteki aleyhtarları, Erdoğan’ın 16 yıl önce Türkiye’nin lideri olmasından bu yana ilk büyük politik kazançlarını kutlamak için indifa ediyorlardı. Ününü, politik kanatların tamamıyla çalışabilen biri olmak üzerine kuran İmamoğlu, seçim sloganı “Her şey çok güzel olacak”la birlik mesajını iletti. Aynı zamanda israf ve borçla da mücadele edeceğinin sözünü verdi.

Eğer İmamoğlu iyi bir iş yaparsa, Cumhurbaşkanı’nın 2023 için karşısında bir rakip olabilir. Belediye başkanlığı, Erdoğan’ın kendi ulusal siyasi kariyeri için de bir sıçrama tahtası olmuştu.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com