İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na hesap sormuş: Neden bu seçimi kaybettik?

CHP'nin İzmir adayı Cemil Tugay, seçimlerin ardından Ekrem İmamoğlu'nun Kemal Kılıçdaroğlu'na "Biz neden bu seçimi kaybediyoruz? Ben bundan sonra Türkiye’de hiçbir seçimi kaybetmek istemiyorum" dediğini anlattı.

KRONOS 03 Mart 2024 GÜNDEM

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, seçimlerin ardından yapılan toplantıda Ekrem İmamoğlu’nun Kemal Kılıçdaroğlu’na “Biz neden bu seçimi kaybediyoruz? Ben bundan sonra Türkiye’de hiçbir seçimi kaybetmek istemiyorum” dediğini söyledi.

KRT TV’de “Türkiye Meclisi” programına katılan Cemil Tugay, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerini anlattı.

14-28 Mayıs 2023’te yapılan milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından temmuz ayının başında yapılan belediye başkanları toplantısında yaşananları anlatan Tugay, “Ekrem Başkan kürsüye çıktı. Uzun bir konuşma yaptı ve hepimize içindeki acıyı hissettirdi” dedi.

‘BUNDAN SONRA HİÇBİR SEÇİMİ KAYBETMEK İSTEMİYORUM’

Tugay, İmamoğlu’nun Kemal Kılıçdaroğlu’na bakarak şu cümleleri kurduğunu söyledi:

“Biz, kaybetmemesi gereken insanlarız. Biz doğru insanlarız. Biz çalışkan insanlarız, bu ülkeyi seven insanlarız. Biz neden bu seçimi kaybediyoruz? Ben bundan sonra Türkiye’de hiçbir seçimi kaybetmek istemiyorum.”


 

Cemil Tugay, şöyle devam etti:

“O kadar içten söyledi ki açıkçası ben orada yürekten bağlandım kendisine. Ekrem başkanın başarılı olmakla ilgili kararlılığı var. İstanbul’da beraber çalışacağı insanlarla ilgili kendi tercihlerini kabul ettirme çabası var, hakkıdır.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com