İmamoğlu’na “türbe yanında elleri arkasında gezdi” soruşturması

İBB Başkanı İmamoğlu'na, Gülbahar Hatun türbesinin yanında elleri arkasında gezdiği için 'saygısızlık' soruşturması başlatılarak, ifadesi istendi.

KRONOS 04 Mayıs 2021 GÜNDEM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Fatih Sultan Mehmet’in eşine ait türbenin yanında “elleri arkasında bağlı şekilde gezindiği” için İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı.

İstanbul’un Fethi’nin 567’nci yıldönümünde Fatih Sultan Mehmet Türbesi’nde bir anma töreni düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da katılımcılar arasındaydı. Fatih Sultan Mehmet’in eşi Gülbahar Hatun’un türbesi de aynı avludaydı.

İmamoğlu’nun o türbenin dışında yürürken ellerini arkasından bağlaması İçişleri Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Mülkiye Başmüfettişi görevlendirilirlen, geçen hafta İmamoğlu’nun ifadesi istendi.

“SAYGISIZLIK YAPTIĞINIZ İDDİASI…”

Konuyu gazeteci Barış Pehlivan köşesine taşıdı. Cumhuriyet’teki yazısında Pehlivan, İmamoğlu’na, “2020 yılında gerçekleştirilen bir program kapsamında ziyaret ettiğiniz Fatih Sultan Mehmet’e ait türbede elleriniz arkanızda bağlı bir şekilde gezinmek suretiyle saygısızlık yaptığınız iddiası…” sorusu yöneltildiğini yazdı.

Pehlivan, yazısının devamında şunları kaydetti:

“Sahi, yürürken bağlanan eller mi suçluydu, onlara suç yazan bağlı eller mi? İmamoğlu’nu, dahası CHP’yi ilgilendiren çok kritik bir karar daha var masamda. Hatırlayın… Erkan Karaarslan kimdi? Birçok devlet kurumuna ve belediyelere danışmanlık yapan isimdi. FETÖ üyeliğinden yargılanıyordu. Aksi belgeler olmasına rağmen, ‘örgütün belediyeler imamı’ olarak anılıyordu.”

İMAMOĞLU’NA YÖNELİK SUÇLAMALAR

“İşte o Karaarslan’ın Beylikdüzü Belediyesi’nden usulsüz ihaleler aldığı öne sürüldü. O dönem Beylikdüzü Belediye Başkanlığı koltuğunda İmamoğlu vardı. O halde, Sabah’ın manşetine göre ‘İmamoğlu FETÖ’nün kasasına 2 milyon lira ödeme yapmıştı!’ Doğru muydu bu iddialar?”

“Sanıkları arasında Karaarslan’ın ve belediye çalışanlarının da olduğu bir dava açıldı. Yedi duruşma yapıldı. Savcı sonunda ‘kamu zararı oluşmadı, suç da yok’ dedi. Ve Büyükçekmece 5. Asliye Ceza Mahkemesi birkaç gün önce karar verdi. Erkan Karaarslan da dahil olmak üzere herkes beraat etti. Duydum ki Ekrem İmamoğlu hakkında da takipsizlik kararı çıktı.”

“Acaba Sabah gazetesi fikri takip yapıp, sonuçlanan bu mahkeme kararını da okuruna duyuracak mı? Göreceğiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com