İmamoğlu’na yönelik ‘Kuran-ı Kerim’ provokasyonunda yeni gelişme

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na elinde tuttuğu Kuran-ı Kerim ile provokasyon yapan kadın hakkında valilik tarafından soruşturma başlatıldı.

KRONOS 16 Mart 2024 GÜNDEM

Çekmeköy-Samandıra metro hattının 1. etap açılışında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine Kur’an gösteren kadına, “Belli ki aldatılmış bir ablamız. Biz onları da kurtaracağız. Eline Kuran-ı Kerim alıp siyaset yapanları Allah ıslah etsin” sözleriyle seslenmişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na elinde tuttuğu Kuran-ı Kerim ile provokasyon yapan kadın hakkında valilik tarafından soruşturma başlatıldı.

“SEN YALANCISIN”
Yerel seçimlere sayılı günler kala yurttaşlarla buluşmaya devam eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’nin Adayı Ekrem İmamoğlu, Çekmeköy-Sultanbeyli Metro Hattı’nın 1. Etap açılışında bir provokasyonla karşı karşıya kaldı.

Kalabalığın arasındaki bir kadın elindeki Kuran-ı Kerim’i havaya kaldırarak, İmamoğlu’na “Sen yalancısın” dedi.


İmamoğlu ise “Belli ki aldatılmış bir ablamız. Biz onları da kurtaracağız. Eline Kuran-ı Kerim alıp siyaset yapanları Allah ıslah etsin” ifadelerini kullandı.

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI
İstanbul Valiliği, İmamoğlu’na yönelik gerçekleştirilen provokasyonla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Valilikten yapılan, şu ifadelere yer verildi:

“Çekmeköy ilçemizde İBB tarafından gerçekleştirilen program sırasında B.K. adlı vatandaşın elindeki Kur’an-ı Kerim’i havaya kaldırarak gerçekleştirdiği protesto olayına ilişkin incelemelerde; B.K. adlı şahsın ‘tehdit, hakaret, mala zarar verme, hakkı olmayan yere tecavüz, kişilerin huzur ve sükununu bozma, konut dokunulmazlığı ihlali’ suçları kapsamında soruşturma dosyalarının bulunduğu, 2022 yılında Rize L Tipi Ceza İnfaz Kurumunda bir süre tutuklu kaldığı tespit edilmiştir. Yapılan incelemelerde şahsın herhangi bir örgütsel irtibatına rastlanılmamış olup, konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com