Soylu’nun “PKK’nın dağ kadrosundan” dediği İBB çalışanı şehit kardeşi çıktı

İmamoğlu'nun danışmanı Murat Ongun, İçişleri Bakanı Soylu'nun, 'PKK'nın dağ kadrosundan' dediği belediye çalışanının şehit kardeşi olduğunu duyurdu: "Muharrem Kılıç şehit kardeşidir. Bakan da aileye taziyeye gitmiştir"

KRONOS 28 Aralık 2022 GÜNDEM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmaamolu’nun danışmanı Murat Ongun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun iddialarına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Ongun, Bakan Soylu’nun, “PKK’nın dağ kadrosundan ama İBB’de itfaiyeci” dediği Muharrem Kılıç’ın, şehit kardeşi olduğuna dikkat çekerek şunları ifade etti:

“Süleyman Soylu’nun “PKK’nın dağ kadrosundan ama İBB’de itfaiyeci” dediği Muharrem Kılıç şehit kardeşidir. Hatta, Soylu’nun bizzat kendisi aileye taziyeye gitmiştir. Şehidimize tekrar Allah’tan rahmet diliyoruz. Bugün sözün bittiği yere geldiğimizi de gördük. Allah affetsin.”

Bilindiği gibi, Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) yönelik ‘terör’ soruşturmasına ilişkin olarak yeni iddialarda bulunmuştu. İBB’de çalışan ve terör örgütüyle ilişkisi olduğu iddia edilen isimleri açıklamıştı.


 

Soylu, “Fikri Karabulut, 2014’te PKK-KCK kırsala katılmış. Ömer Keleş, Nuri Çiçek; İbrahim Doğan, Muharrem Kılıç. Bunlar kim dağdakiler. Bunlar sadece bir kısmı. Biz o zaman görevimizi yapmayalım, işe gitmeyelim. HDP ile anlaşılsın biz de aval aval bakalım! O zaman biz ahmak oluruz, görevimizi istismar etmiş oluruz. Mazlum Şimşek, kardeşi Selim Şimşek 2014’te PKK’ya katıldı” ifadelerini kullanmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com