Muharrem İnce’nin İstanbul mitingi: ‘Bambaşka bir Türkiye olacak!’

KRONOS 23 Haziran 2018 GÜNDEM

Milyonlarca kişinin katıldığı İstanbul Maltepe’deki mitingde konuşan İnce, saat 14.00 civarında kürsüye çıktı. Konuşması sırasında canlı yayını sık sık kesilen İnce, “TÜRKSAT, canlı yayın sistemine sabotaj bilgisi geldi. Erdoğan yapma bunu. Gidiyorsun. Gitmenin de bir şerefi var. Doğru düzgün git” dedi. Televizyonların mitingi canlı yayınlamamasına tepki gösteren İnce, “Buradan canlı yayın yapmayan medyanın yöneticilerini canlı yayında yargılayacağız” diye konuştu. Seçmenleri sandığa sahip çıkmaya çağıran İnce, “Bu Erdoğan memlekette OHAL ilan ediyor, ben de size 36 saat sonra kaldırılmak üzere seferberlik ilan ediyorum” ifadesini kullandı.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran seçimleri öncesinde son mitingini İstanbul Maltepe’de gerçekleştirdi. Yüz binlerce kişinin katıldığı ve çok sayıda kişinin de yer kalmaması sebebiyle alan dışında kaldığı mitingte konuşan İnce, “Yarın bambaşka bir Türkiye olacak” dedi.

 • İnce’nin konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:
  Bugüne kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, hakkınızı helal edin diyorum.
 • Bütün valileri, bütün kaymakamları uyarıyorum. Türkiye’yi daha fazla rezil etmeyin. Sizler Türkiye’nin valisisiniz, Erdoğan’ın değil.
 • YSK Anadolu Ajansı ve TRT. TRT, sen benim mitingimi versen ne olur, vermesen ne olur.Meydanlar yalan söylemiyorsa, bu iş oldu.
 • PKK, IŞİD veya FETÖ gibi terör örgütleriyle amansız bir mücadele edeceğiz.
  Hemen 100 gün içerisinde Suriye’ye büyükelçi atayacağım. Türkiye’de, bölgede, dünyada barış. Dört milyon Suriyeli davulla zurnayla evine gidecek.
  Hemen passolig’i kaldıracağım.
 • AB ile ilgili müzakereleri hızlandıracağız.
 • Fındık 15 lira olacak.
 • 100 gün içinde, cemevlerinin hukuki statüsünü sağlayacağız. 100 gün içinde yerel yönetimleri güçlendireceğiz. Denizli’de, Bursa’da ve İstanbul’da moda-tekstil-tasarım akademisi kuracağız. Aile sigoratasını 100 güç içerisinde devreye alacağız. Engelliler için yaşam merkezi kuracağız.
 • Türksat canlı yayın frekansına sabotaj yapıldığı bilgisi geldi.
 • Yarın akşam Recep Tayyip Erdoğan seçilirse, piyasalarda panik artacak, faiz yükselecek, dolar yükselecek, euro yükselecek. Beton ekonomisi devam edecek. Suriyeliler gelmeye devam edecek. Devlette şatafat devam edecek. Telefonlarınız dinlenmeye devam edecek. Korku düzeni devam edecek. Kindar nesiller yetişecek.
 • İnce kazanırsa üretim artacak, dolar düşecek, faizler inecek, euro inecek. Beyin göçü duracak, bağımsız mahkemeler gelecek, tencerelere et girecek. 100 gün içerisinde uyuşturucunun kökünü kazıyacağım. İnce kazanırsa, AK Partili kardeşim, CHP’li kardeşim, MHP’li kardeşim, HDP’li kardeşim, İYİ Partili kardeşim, 81 milyon, Saadet Partili, Demokrat Partili kardeşim kazanacak. Türkiye kazanacak.
 • Erdoğan, gidiyorsun, iki dakika delikanlı ol. Gitmenin de bir şerefi var.
  Seçilirsem, 100 gün içerisinde uyuşturucunun kökünü kazıyacağım.
  Mimar Sinan Üniversitesi’ne diyorlar ki ‘5 günlük süren var, seni sokağa atıyorum’. Ankara’da Saray’ı var. İstanbul’da Huber köşkü, Beylerbeyi Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı onun. Doymuyor sarayperest.
  Erdoğan devleti değiştirecekmiş. Bu, bir şehirde yangın varken, itfaiye teşkilatını değiştirmeye benziyor.
 • Ticaret ve esnaf bakanlığı kuracağız. Kamu çalışanlarına sesliyorum, yolsuzluğa bulaşmadıysanız, işinizin ehliyseniz pazartesi günü işinizin başında olacaksınız.
 • Erdoğan gibi faşist bir adam, 5 milyonu görünce “Kesin yayını” diyor.
  Tarafsız yargı için ne gerekiyorsa yapacağım. Ekonominin düzelmesi için bağımsız bir yargı şarttır. Önce oradan başlayacağız.
 • 100 gün içerisinde özel hayatın gizliliğine kimse dokunamayacak. Hiçbirinizin telefonu dinlenmeyecek. Başkanlarının telefonlarını dinleyip ortalıkta gezdirenler ancak sapık olabilir.
 • Askeri okullarda FETÖ’cü var diye, okulları kapattılar. Hakimlerin 3’te 1’i FETÖ’cü niye hukuk fakültelerini kapatmadınız. Askeri okullarını hemen açacağız.
 • Kaymakam, genel müdür olma, müsteşar olma. Objektif ölçüleri olacak. Kimsenin etnisitesine bakılmayacak. Kimsenin cinsiyetine bakılmayacak. Kadın-erkek bakılmayacak. Başörtülü kardeşim, sen bu yalancılara bakma. Kendileri afiş yaptırıyor, altına CHP yazıyor. Bunlar ahlaksız, namussuz, şerefsiz. Sana söz, başörtüsünü istediğin yerde yok. Benim böyle bir sorunum yok.
 • Şu anda 5 milyon insan Maltepe’de ama hiçbir televizyon kanalı canlı yayın veremiyor. Ahlaksızlığın böylesi, dünyaya örnek olsun. Canlı yayını engelleyenleri canlı yayında yargılayacağız. Bağımsız yargıya göndereceğiz. Bu ahlaksızlık. Ne yaparsan yap sonuç değişmeyecek. Yarın oy pusulası bedava, mühür bedava, mürekkep bedava. Alacaksın mührü, basacaksın kurtulacaksın.
 • Millet Bahçesi kuracakmış. Ali Sami Yen’in yerine ne kurdun? Millet Bahçesi yapacakmış, sen en büyük Millet Bahçesi Atatürk Orman Çiftliği’ne saray yaptın, kim inanır sana? Erdoğan ile aramızdaki fark ne biliyor musunuz? Erdoğan, kupon arazi ve rezindans müdür, ben imar sorunu olanların abisi olacağım.
 • İstanbul’u 5 yıl içerisinde 20 milyon turist 25 milyar dolar getiren turizm merkezi yapacağız. Gastronomi, kültür sanat turizmini canlandıracağız. İstanbul’un kimliğini, estetiğini bozdular, katlettiler. İstanbul’u ucuz turizm şehri yaptılar.
 • Geçenlerde Yenikapı’ya bitmiş, tükenmiş bir siyasetçi desteğe gelmiş. Devletin bekaası için gelmiş. Acaba oğlanın kredisi için gelmiş olabilir misin? Kuru sabitleyip kur farkını bankaya yıkmış olabilir misin?

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin seçim öncesi son mitingini İstanbul Maltepe’de gerçekleşiyor. İnce’nin mitinginin ise Twitter dünya gündeminde ‘#Maltepe’ etiketiyle birinci sıraya ulaşmış durumda. Öte yandan, Twitter’da bazı kullanıcılar, Bakırköy’den kalkan deniz otobüslerinin iptal edildiğini iddia etti.

‘TRT DIŞARI’ SLOGANLARI

Öte yandan, miting alanında bulunan vatandaşların, basın tribününe dönerek “TRT dışarı” şeklinde slogan attıkları görüldü.

‘DENİZ OTOBÜSLERİ İPTAL EDİLDİ’ 

Saat 13.00’da başlayan mitinge ulaşmak isteyen vatandaşların kullandığı ulaşım araçlarından biri olan deniz otobüslerinin ise iptal edildiği iddia edildi. Miting alanına ulaşmak isteyen vatandaşlar, duruma Twitter üzerinden tepki gösterdi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com