ING Bank’tan emekliye rekor promosyon

Özel bankalar, emeklilerin maaş artışlarından sonra dört gözle beklediği promosyon tutarını artırmaya başladı. Üç kamu bankası emekliye promosyonda cimri çıktı.

KRONOS 09 Ocak 2024 EKONOMİ

SSK (4A), Bağ-Kur (4B) ve Emekli Sandığı (4C) mensuplarının emekli maaşı zammının akabinde gözler bankaların promosyon (Nakit desteği) tutarlarına çevrildi.

SSK ve Bağ-Kur emeklisi maaşlarına yüzde 37,57 oranında zam yapılırken, memur ve memur emeklisi maaşları ise yüzde 49,25 oranında arttı.

Emekliler bankaların promosyonu da asgari zam oranında artırmasını bekliyor.

15 BİN TL PROMOSYON İLE ING ZİRVEDE

Özel bankalar promosyon ücretlerini artırmaya başladı. Emekli maaşını ING Türkiye’ye taşıyan emekliler, maaş tutarına göre ek şartsız 10 bin Türk Lirası’na (TL) varan nakit promosyon alabilecek.

ING, vadesiz hesaba bağlı otomatik fatura talimatı veren emeklilere 5 bin TL’ye varan ilave nakit promosyon hakkı tanıyacak. Böylece toplam promosyon tutarı 15 bin TL’yi bulacak.

ING’yi takip eden Akbank, 2024 yılı emekli promosyonu 12 bin TL olarak ilan etti.

Koç Holding’in bankası Yapı Kredi emekliye 9 bin TL promosyon verirken; QNB Finansbank 9 bin 900 TL, Garanti Bankası 8 bin 500 TL, İş Bankası ise, 7 bin 500 TL promosyon desteği sağlıyor.

KAMU BANKALARINDA PROMOSYON DAHA AZ

Emekli promosyonu konusunda kamu bankalarının ücretleri ise biraz daha düşük. Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile Halkbank’ın promosyon tutarları 3 bin TL ile 5 bin TL arasında değişiyor.

EMEKLİ PROMOSYON ŞARTLARI DEĞİŞTİ Mİ? 

Bankalardan promosyon alabilmek için emeklilerin 3 yıllık maaş taahhütü mukavelesi imzalaması gerekiyor.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Taahhüt süresinin değişeceği yönündeki iddialar son günlerde çok konuşuluyordu. Ancak bankalar şu ana kadar emekli promosyon şartlarının değiştiğine dair herhangi bir duyuru yayımlamadı.

SGK VE 19 BANKA YENİDEN MASAYA OTURACAK 

Emekli promosyonu için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve 19 bankanın yeniden masaya oturması bekleniyor.

Gazete Pencere’nin haberine göre, yeni yıl itibarıyla yeni promosyon mukaveleleri  SGK’nın belirleyici azami ve asgari tutarlara göre imzalanacak.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com