İngiltere Kralı Charles’a kanser teşhisi konuldu

Buckingham Sarayı, İngiltere Kralı 3. Charles'a bir tür kanser teşhisi konulduğunu duyurdu. Halk önündeki görevlerinin erteleneceği belirtildi.

KRONOS 05 Şubat 2024 DÜNYA

Foto: Depo Photos

İngiltere Kralı Charles’ın sağlık sorunları devam ediyor. Prostat büyümesi sorunu nedeniyle geçtiğimiz günlerde prostat ameliyatı olan Charles’a kanser teşhisi konuldu.

BBC’de yer alan haberde, Charles’ın prostat kanseri olmadığı ancak kanser teşhisinin geçirdiği operasyon sürecinde konulduğu yer aldı.

Buckhingham Sarayı’ından yapılan açıklamada, kralın “tedavisi konusunda tamamen olumlu olduğunu ve mümkün olan en kısa sürede tam kamu görevine dönmeyi sabırsızlıkla beklediği” belirtildi.

HALKA AÇIK ETKİNLİKLERE ARA VERECEK
Saray, annesi Kraliçe Elizabeth’in ölümünün ardından Eylül 2022’de kral olan 75 yaşındaki Charles’ın, tedaviye bakışının “tamamen olumlu” olduğunu ve mümkün olan en kısa sürede görevine dönmeyi sabırsızlıkla beklediğini bildirdi.


Sussex Dükü Harry’nin Kral Charles ile görüştüğü ve önümüzdeki günlerde Birleşik Krallığa seyahat edeceği Düke yakın kaynaklar tarafından aktarıldı.

Kral, halka açık etkinliklerine ara verecek olsa da, anayasal devlet başkanı rolünü sürdürecek.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com