Türk asıllı Daniel Barlaser, İngiltere’de ayın futbolcusu seçildi

İngiltere 1. Ligi lideri Rotherham United’ın Türk ve İngiliz pasaportlu oyun kurucusu Daniel Tan Barlaser, aralık ayının oyuncusu seçildi. 9 kez Türkiye U16, 6 kez Türkiye U17, 2 kez de İngiltere U18 milli formalarını giyen Barlaser, geçtiğimiz ay oynadığı 5 lig maçında 4 gol atarak takımının başarısına büyük katkı sağladı.

NECATİ KOLA 07 Ocak 2022 SPOR

İngiltere’nin bugünkü futbol gündeminin önemli isimlerinden biri, Türk asıllı futbolcu Daniel Tan Barlaser oldu. Babası Türk, annesi İngiliz olan ve şu anda İngiltere 1. Ligi’nde lider durumda bulunan Rotherham United’da oyun kurucu olarak görev yapan 24 yaşındaki futbolcu, aralık ayının futbolcusu seçildi.

ÖNCE TÜRK, SONRA İNGİLİZ MİLLİ FORMASINI GİYDİ

Premier Lig ekiplerinden Newcastle United’ın altyapısından yetişip 9 kez Türkiye U16, 6 kez Türkiye U17, 2 kez de İngiltere U18 milli formalarını giyen Barlaser, geçtiğimiz ay oynadığı 5 lig maçında 4 gol atarak takımının başarısına büyük katkıda sağladı.

Daniel Tan Barlaser

ARALIK AYINDAKİ 5 LİG MAÇINDA 4 GOL ATTI

Şu an lider durumda olan ve Premier Lig’in bir alt seviyesi Championship’e en yakın takım pozisyonunda bulunan Rotherham United’ın bu sezonki başarısı, oyun kurucu Barlaser tarafından yönetildi. Başarılı oyuncu, performansını 4 golle süsleyerek İngiltere 1. Ligi’nde aralık ayının oyuncusu seçildi.

Daniel Tan Barlaser

KORNERDEN ATTIĞI GOLÜ, TAKIM ARKADAŞINA HEDİYE ETTİ

Barlaser, ekim ayında da Milton Keynes Dons deplasmanında kornerden attığı golle gündem olmuştu. Barlaser, daha sonra yaptığı açıklamada, golün, topa çok küçük bir dokunuş gerçekleştiren takım arkadaşı Michael Smith’e yazılmasını istemişti. Çünkü, Michael Smith ile Rotherham United’ın yardımcı antrenörü Richie Barker, bir iddiaya girmişti. Smith, sezon sonunda en az 25 gole ulaşırsa, Barker, golcü futbolcuya İngiliz futbolunun efsane isimlerinden Alan Shearer’in imzalı formasını hediye edecekti.

Daniel Tan Barlaser

DAHA ÖNCE HİÇ BÖYLE BİR ÖDÜL KAZANMADIM

Yayıncı kuruluş Sky Sports’a ayın oyuncusu seçilmesiyle ilgili konuşan Daniel Dan Barlaser, “Kesinlikle çok mutluyum, daha önce hiç böyle bir ödül kazanmadım. Tabii ki takım arkadaşlarıma teşekkür etmeliyim, birlikte harika bir form yakaladık ve buna katkıda bulunmayı başardım.” dedi.

Daniel Tan Barlaser

Daniel Tan Barlaser; babası, annesi ve eşiyle birlikte.

ÖDÜL İÇİN HERKESE MİNNATTARIM

Türk ve İngiliz pasaportlarına sahip Daniel Dan Barlaser, sözlerine şöyle devam etti: “Takımın, menajerin ve diğer personelin çabaları olmadan hiçbir bireysel ödül kazanamazsınız ve onlara ne kadar teşekkür etsem az. Örneğin, attığım gollerden birkaçı takım arkadaşlarımın kazandığı penaltılardı ve bir diğeri Chieo’nun (Ogbene) topu bana vermek için attığı ciğerleri parçalayan bir koşuydu, bu yüzden herkese çok minnettarım.”

ETKİLEYİCİ GÖRÜNTÜSÜNE GOLLERİNİ DE EKLEDİ

Sky Sports’un uzman yorumcusu Don Goodman da Barlaser hakkında şunları söyledi: “Eski Newcastle United stajyeri, bu sezon Paul Warne’ın promosyon kovalayan takımının temel dayanağı oldu, ancak son zamanlarda etkileyici görüntüsüne gollerini de ekledi.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com