İnşaat maliyeti arttı, Millet Bahçesi 100 milyon TL’ye mal olacak

Meram Belediye Başkanı Kavuş, yapımı devam eden Millet Bahçesi'nin artan inşaat maliyetleri nedeniyle 100 milyon liraya mal olabileceğini söyledi. Bahçenin yapımı 44.5 milyon TL'ye ihale edilmişti.

KRONOS 30 Mart 2022 EKONOMİ

Konya’da Meram Belediyesi’nin AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapımına başlanan Millet Bahçesi inşaatına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kavuş, 44.5 milyon liraya ihale edilen Millet Bahçesi’nin artan inşaat maliyetlerinin ardından 100 milyonu bulacağını kaydetti.

MALİYETLER ÇOK YÜKSELDİ

Sözcü’nün aktardığına göre inşaat ile ilgili bilgi veren Kavuş, “44.5 milyon lira rakam ortada. Ama şu an o paraya o yerin kapısından girip üç adım atamazsınız. İnşaat maliyetleri çok yükseldi. Muhtemelen o rakamlar ihale ve iş bittiğinde 100 milyona ulaşmış olacak. Ama biz rakamları revize etmek, ihale yapıldığı haliyle yine orada koruyoruz” dedi.

Eski Atatürk Stadyumu’nun yerine, inşası devam eden Konya Millet Bahçesi için Başkan Kavuş şu bilgileri verdi:

“Konya’mızın ilk millet bahçesi Dutlukır bölgesindeki Meram Millet Bahçesi. Çok da güzel hizmet veriyor. Şimdi Konya’nın ve Meram’ın ikinci millet bahçesi eski stadyumun olduğu yere inşa ediliyor.


 

Önümüzdeki yaz aylarının başında da açılmış olacak. 108 bin metrekarelik bir alanda göletleri, spor alanları, tarihten örnek alarak yapılmış kafeterya, millet kıraathanesi gibi alanların da olduğu içerisinde Selahaddin Camii’nin inşasının da devam ettiği bir bölge.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com