İntihar ettiği iddia edilen kaymakam, Rabia Naz öldüğünde Eynesil’de görevliydi

Rabia Naz Vatan'ın şüpheli ölümü sırasında Eynesil'de görevli olan Aydın'ın Kuyucak İlçe Kaymakamı Yılmaz Kurt otomobilinde başından vurulmuş hâlde bulundu.

KRONOS 03 Nisan 2021 GÜNDEM

11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümü sırasında Giresun’un Eynesil ilçesinde kaymakam olan Aydın’ın Kuyucak İlçe Kaymakamı Yılmaz Kurt, başından vurulmuş hâlde ölü bulundu. Kaymakam Kurt’un otomobilinde ölü bulunması hakkında konuşan Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan, olayın şüpheli olduğunu söyledi.

17 Eylül 2018 yılından bu yana Kuyucak Kaymakamı olarak görev yapan Yılmaz Kurt’un eve gitmemesi üzerine durumdan şüphelenen yakınları, telefonla da ulaşamayınca jandarma ve polise ihbarda bulundu. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, Kaymakam Kurt’un telefon sinyalinden Didim Akbük Mahallesi’nde olduğunu belirledi.

ELİNDE TABANCAYLA BAŞINDAN VURULMUŞ BULUNDU

Bölgeye gelen ekiplerin yaptığı incelemede, Kaymakam Kurt otomobilin içerisinde, elinde tabanca ile başından vurulmuş halde bulundu.

Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan ise Twitter hesabından, “Rabia Nazımızın acımasızca canına kıyıldığı 12 Nisan 2018 günü Eynesil ilçe mülki amiri Kaymakam Yılmaz Kurt intihar etmiş. Ailesine sabırlar dilerim. Olay şüpheli gibi. Eynesil’den kendisini tanıyorum. Hafta sonları çocuklarını gezdirmeyi seviyordu. Ben bu olayı anlayamadım.” diye yazdı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com