iPhone 15 serisinde yüksek sıcaklık şikâyeti

Son günlerde iPhone 15 Pro Max için sıcaklık sorunu ile ilgili şikâyetler artıyor. Kullanıcılar telefonun aşırı ısınmasından şikâyetçi.

KRONOS 28 Eylül 2023 TEKNOLOJİ

Dünyanın en popüler teknoloji markası Apple, yeni amiral gemisi iPhone 15 serisini geçtiğimiz hafta tanıtmıştı. Ön siparişlerin başladığı ve birçok kullanıcının deneyimine sunulan iPhone 15 serisi hakkında şikâyet üstüne şikâyet geliyor.

iPhone 15 serisinde en dikkat çeken model hiç şüphesiz iPhone 15 Pro Max oldu. Titanyum tasarımı ile göze çarpan yeni akıllı telefon için son günlerde şikâyetlerin ardı arkası kesilmiyor. Herkesin ortak derdi ise cihazın oldukça fazla ısınması. Bununla ilgili yapılan şikâyetlere bir yenisi daha katıldı.

TELEFON 42.2 DERECE SICAKLIĞA ULAŞTI

Daha önce dayanıklılık ve sağlamlık problemleriyle gündeme yerleşen iPhone 15 serisi şimdi de sıcaklık sorunu ile kullanıcıları etkiliyor. Sosyal medya platformu Reddit’te bir iPhone 15 Pro Max kullanıcısı, 5 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptıktan sonra cihazın 42.22 santigrat derece sıcaklığa ulaştığını dile getirdi. Sıcaklık ölçme cihazını telefonun kamerasına tutan kullanıcı, şaşkınlık yaşadı.

Temperature of my iPhone 15 Pro Max while on the phone for 5 mins.
byu/refused9150 iniphone

Reddit’te yaptığı paylaşımda deneyimlerinden bahseden iPhone 15 Pro Max kullanıcısı, telefonun cebindeyken sıcaklık nedeniyle bacağını acıttığını dile getirdi.

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan bilgi, iPhone 15 Pro Max’teki ısınma sorunu için tasarımı işaret etti. Kuo, Apple’ın titanyum çerçeve kullanarak ısı dağıtım alanını küçülttüğünü ve bunun sonucunda termal verimliliğin düştüğünü söylüyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com