İran, Hamas’ı tebrik etti: ‘Aksa Tufanı, İsrail’in yenilebilir olduğunu gösterdi’

Hamas’ın İsrail’e karşı ‘Aksa Tufanı’ adıyla başlattığı operasyona İran'dan destek geldi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, “Aksa Tufanı İsraillilerin yenilebilir olduğunu bir kez daha göstermiştir” dedi. İran Meclisinde 'Kahrolsun İsrail' sesi yankılandı.

KRONOS 07 Ekim 2023 DÜNYA

Fotoğraf: Arşiv

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail’e karşı ‘Aksa Tufanı’ adıyla operasyon başlattı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın İsrail’e yönelik başlattığı Aksa Tufanı Operasyonu’na destek mesajı verdi.

İsrail’e karşı operasyonun “kahramanca” gerçekleştiğini belirten Kenani, “Aksa Tufanı Operasyonu, işgal topraklarında işgale karşı verilen silahlı mücadelede ve direnişte yeni bir sayfa açmıştır” dedi. Kenani, Filistinlileri ve Hamas’ı başlatılan operasyon nedeniyle tebrik ederek, “Aksa Tufanı Operasyonu, İsraillilerin yenilebilir olduğunu bir kez daha göstermiştir” ifadesini kullandı.

İsrail’in 2006 yılında Lübnan’da ve 2000 yılında Gazze’de direniş grupları karşısında geri çekildiğini ve yenildiğini kaydeden Kenani, İsrail’in yenilmezlik efsanesinin kırıldığını söyledi.

“OPERASYONLAR SİYONİSTLERİ GAFİL AVLADI”
Kenani, “Son yıllarda Gazze’yi hedef almaya çalışan İsrail’in her seferinde gafil avlandığını ve geri çekilmek zorunda kaldığını gördük. Her askeri operasyonlarında dayanıklılıkları azaldı. Hamas’ın bu operasyonu Filistin direniş gruplarının kendilerine güvendiklerini ve işgal rejimine karşı çok yönlü özel operasyonlar gerçekleştirebildiklerini göstermiştir. Bu operasyon da Siyonistleri gafil avlamıştır” dedi.


İRAN MECLİSİNDE “KAHROLSUN İSRAİL” SESLERİ
Hamas’ın “Aksa Tufanı Operasyonu” sonrası İran meclisinde milletvekillileri Hamas’a destek amacıyla “Filistin’e selam olsun” ve “Kahrolsun İsrail” sloganları attı. Meclis açık oturumunda slogan atmaya başlayan milletvekilleri, meclis kürsünü önünde toplanarak Filistin’e destek mesajı verdi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com