İran’ın İsrail’e saldırısı kripto paraları vurdu

İran'ın İsrail'e saldırması sonrası kripto paralar çakıldı. Başta Bitcoin olmak üzere çok sayıda kripto parada değer kaybı yüzde 8'e yaklaştı.

KRONOS 14 Nisan 2024 EKONOMİ

İran’ın İsrail’e saldıracağı yönündeki haberlerden sonra gerilemeye başlayan kripto para piyasaları, saldırının başlamasının ardından çakıldı.

Web Tekno’nun haberine göre saldırının ardından ilk sekiz kripto para birimi arasında yalnızca değeri Amerikan Doları’na sabit olan Tether (USDT) ve USDC çok çok küçük oranlarda değer kazanırken geri kalan bütün kripto paraların değer kaybettiği görüldü. Solana, Ripple ve Dogecoin en çok değer kaybeden paralar oldu.

BİTCOİN SERT DÜŞTÜ

Birkaç gündür 70 bin dolar seviyelerinde olan Bitcoin de sert bir düşüş yaşadı.

Bitcoin’in fiyatı, savaş haberinin ardından büyük bir hızla 61 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin şu sıralar 64 bin dolar seviyelerine geri döndü.

Küresel kripto para piyasasının değeri ise 24 saatte yüzde 6,22 azalarak 2,29 trilyon dolara geriledi.

Özellikle projesi zayıf olan coinler ve meme coinler bu düşüşten en çok etkilenen kripto paralar arasında dikkat çekti.

Küresel kripto pazarı ise CoinMarketCap’e göre bu süreçte yüzde 8 değer kaybetti. Kripto piyasalarının genel dalgalı yapısı bu olayla birlikte bir kez daha kendisini göstermiş oldu. Kripto borsalarında kaybolan toplam varlık miktarı ise yaklaşık olarak 223 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com