İrfan Değirmenci: LGBTİ kimliğimle barışığım

Gazeteci İrfan Değirmenci, Merih Demiral’ın ceza almasına neden olan "bozkurt" işaretini değerlendirdiği videosunun ardından gelen tepkilere yanıt verdi: "Ben LGBTİ kimliğimle barışığım. Yara almam, boşuna uğraşırsınız."

KRONOS 07 Temmuz 2024 GÜNDEM

Gazeteci İrfan Değirmenci, Merih Demiral’ın ceza almasına neden olan “bozkurt” işaretini değerlendirdiği videosunun ardından gelen tepkilere yanıt verdi. İrfan Değirmenci, “Ben LGBTİ kimliğimle barışığım. Yara almam, boşuna uğraşırsınız” dedi.

Değirmenci, “Hayırdır, ne yaylana yaylana konuşuyorsun” yazan bir kullanıcıya şu yanıtı verdi:

“Yaylanmadan sözün özünü diyeyim o halde:

1- Milli takım formasıyla bozkurt işaretli gol sevinci, futbolun siyasete alet edilmesidir.

2- Milli takımın galibiyet sevincini yaşamak her siyasi görüşten T.C. vatandaşı olarak hakkımızdır.

3- Beni hal ve hareketlerim üzerinden linç etmek isteyenler bel altı vurmaya çalışmış. Ben lGBTİ kimliğimle barışığım. Yara almam. Boşuna uğraşırsınız. (Videonun makyajlı editine ben de güldüm)

4- Kıvranır gibi anlatıyorsam sözün doğrusunu seçip başta milli futbolcumuz olmak üzere kimseyi incitmeme gayretimden.

5- Ben kimseyi incitmeyeyim derken benim yedi sülaleme söven ergenler, mahkeme celbi gelince ananızı babanızı araya koyup özür diletmece yok ama muhatabınız avukatımdır.

6- Futbol sadece futbol değildir. Yönetenlerin asıl sorunlar konuşulmasın diye kullandıkları bir aygıttır aynı zamanda.

7- Ulusça sevinmeyeli epey oldu. Umarım A Milli Futbol Takımımız o kupayı da kaldırır ANCAK

8- Estirilmeye çalışılan faşist rüzgar bile ülke tarihinin en ağır ekonomik ve sosyal krizinin bizzat bozkurtçu rabiacı bu koalisyon tarafından yaşatıldığı gerçeğini unutturmayacak!

9- Söz konusu ülke sevgisiyse ülkenin insanı iyi bir hayat sürsün, doğal kaynakları sömürülmesin diye mücadele eden sosyalistlerin eline su dökemezsiniz.

10- Bozkurt işareti yapmak kolaydır. Zor olan Ülkü Ocakları eski genel başkanı Sinan Ateş’in acılı eşinin sorduğu sorulara net yanıt verebilmektir.

Gazeteci meslektaşlarım Şule Aydın, Timur Soykan, Murat Ağırel, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nu da hedef gösteren aynı operasyon aparatlarıdır. Bilin ki bu ülkenin erdemli gazetecileri yalnız değildir…”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com