İş Bankası’ndan çalışanlarına özel denize sıfır kamp

Türkiye İş Bankası çalışanlarının aileleri ile dinlenebilecekleri kamp merkezi satın aldı. Denize sıfır kamp oteli çalışanlara indirimli olacak.

KRONOS 08 Şubat 2024 EKONOMİ

Maliye Bakanlığı’nın Muğla Marmaris’teki kampını satın alan banka burada çalışanları için otel tarzı kamp yapacak.

İş Bankası satın aldığı denize sıfır Maliye Kampı arazisini kamp oteline dönüştürmek için 844 milyon Türk Lirası harcayacak.

İNŞAAT BAŞLIYOR, ŞARTLAR SONRA İLAN EDİLECEK

Türkiye İş Bankası Anonim Şirketi tarafından satın alınan gayrimenkulün Turizm Konaklama Tesisi yapılması için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu onaylandı.

Karar Resmî Gazete’nin 14 Ocak 2023 tarihli sayısında yayımlandı. Tesisin inşaatının 1,5 yılda tamamlanacağı belirtiliyor.

İnşaatın akabinde çalışanların hangi şartlarda tatil yapabileceğine dair esaslar ilan edilecek.  Resim

İŞ BANKASI, MALİYE’DEN 545 MİLYON TL’YE SATIN ALDI

Maliye Hazinesi’ne kayıtlı Türkiye’nin önemli turizm destinasyonlarından Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı İçmeler’deki Maliye Bakanlığı Eğitim ve Dinlenme Tesisi’nin bulunduğu 2.575 parseldeki 18 bin 466 metrekare gayrimenkul ve üzerindekiler bir bütün halinde 545 milyon TL’ye Türkiye İş Bankası’na satılmıştı.

Türkiye İş Bankası A.Ş. satın aldığı taşınmazda 199 odalı kamp oteli inşâ edilmesi için ÇED müracaatında bulunmuştu.


 

Tesis alanı daha önce Maliye Kampı olarak faaliyet gösteriyordu. Maliye kampı 2023 yılında tamamen tahliye edilerek yıkıldı ve arazi üzerindeki demirbaşlar tahliye edildi.

199 oda ve 658 yatak kapasitesi ile hizmet verecek kamp oteli Erdem Mühendislik Danışmanlık Hizmetleri tarafından inşâ edilecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com