İsmail Hakkı Demircioğlu, İkizdere direnişçilerine destek için türkü yazdı

Sanatçı İsmail Hakkı Demircioğlu, Rize’nin İkizdere ilçesi İşkencedere Vadisi’nde Cengiz İnşaat’ın taş ocağı projesine karşı yaşam alanlarını ve doğasını korumak isteyen köylülere destek için türkü yazdı.

KRONOS 06 Mayıs 2021 KÜLTÜR

Rize’nin İkizdere ilçesi İşkencedere Vadisi’nde Cengiz İnşaat’a ait makinelerin yol çalışması sürüyor. Köylüler haftalardır direnişte ancak jandarma eşliğinde önlerine sürekli barikat kuruluyor.

“Burası bizim yaşam alanımız, buradan başka gidecek yerimiz yok” diyen köylülere Tarkan, Sezen Aksu, Suavi ve Athena Gökhan’ın ardından ünlü halk müziği sanatçısı İsmail Hakkı Demircioğlu’ndan da destek geldi. Demircioğlu, İkizderelilere bir türkü hazırlayarak destek verdi.

Demircioğlu’nun sosyal medyada paylaştığı türkünün sözleri şöyle:

“Rize’de İkizdere / Zor bir vadi burası / Ağaçların altında / Saklanmıştı kayası // Jandarmayla geldiler / Köylülerin önüne / Bir türlü anlamadım / Ha bunların derdi ne // Dozer vurdu kepçeyi / Ağaçları yıktılar / Teyzeler amcalar / Ağlayıp beklediler // İnsan olan kıyar mı / Böyle güzel doğaya / Ne doymaz bir şeysiniz / Gidin burdan uzağa // Karadeniz uşağı / Asma başın aşağı / Hak hukuk adaleti / Kaldır yerden yukarı”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com